1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Świetlica szkolna2017-12 Dziękujemy uczniom za udział w konkursie!

2017-12 Dziękujemy uczniom za udział w konkursie!


2017-12 Mikołaj w świetlicy


2017-10 Konkurs "Odblaskowy breloczek"


2017-10 Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły"


Dzieci ze świetlicy dla kochanych dziadków


KONKURSY W ŚWIETLICY
Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

W grudniu 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Jego celem było wykonanie przez chętnych uczniów z klas od I do VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum kartek o tematyce świątecznej. Liczył się dobry pomysł i ciekawe wykonanie. Zainteresowanie było duże, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a najładniejsze kartki nagradzamy:

I miejsce – Maciej Widła kl. II b
II miejsce – Hanna Hoflich kl. II a
III miejsce – Justyna Daniluk kl. IV a, Amelia Serafin kl. III a
Dziękujemy również uczniom z gimnazjum Hannie Jachurze i Jakubowi Sadowskiemu za udział w konkursie. Wszystkie kartki zostały przekazane seniorom przez Szkolne Koło Caritas.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach
Wychowawcy świetlicy

Załóż ODBLASK – świeć przykładem

Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu zgłasza udział w kampanii pod hasłem „Załóż ODBLASK – świeć przykładem”. Nasza placówka prowadzi przez cały rok szkolny takie i inne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Szczególnie w miesiącu wrześniu podejmowane są rożne działania, które wpisane są na stałe w naszym kalendarzu imprez. Te wydarzenia profilaktyczne w większości kierujemy do dzieci młodszych. Główne działania to: „Bezpieczna droga do szkoły”,” Bezpieczne ferie”, udział w konkursach plastycznych , „Bezpieczne wakacje”. Szkoła posiada kamizelki i chustki odblaskowe, które zakładane są przez uczniów wyjeżdżających na wycieczki, rajdy rowerowe i piesze. W dniach 7-8.12.2016 r. przeprowadziliśmy następujące działania : Sprawdzenie posiadania przez dzieci dojeżdżające rowerami odblasków i światła, kamizelek odblaskowych. Rowerzyści, którzy nie posiadali świateł i odblasków zostali pouczeni przez miejscowych policjantów i zaopatrzeni w odblaski. Sprawdzenie posiadania odblasków przez uczniów i rodziców odprowadzających swoje dzieci do szkoły i przedszkola. Rozmowy we wszystkich klasach SP i GM o ważnej roli odblasków przy tornistrach, odblaskowych naszywkach na odzieży i butach . Elementy odblaskowe były podświetlane latarką, co przekonało uczniów o ich konieczności oraz prawidłowości wykorzystania. Rozmowy z uczniami dojeżdżającymi do placówki autobusami szkolnymi.


Święto misia w świetlicy


Andrzejki w świetlicy

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,...wróżb. I tak oto w świetlicy dnia 30.11.2016r. odbyły się andrzejki. Na początku dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Tego dnia mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać. Dzieciaki mogły sprawdzić czy ich marzenie się spełni poprzez celne wrzucanie pieniążka do miski. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Momentem kulminacyjnym był taniec na gazecie w rytm piosenki. Po wróżbach przyszedł czas na poczęstunek. Dzieci zajadały się słodkościami.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i dały im wiele radosnych przeżyć.

Wychowawcy świetlicy