1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

ZAKOŃCZENIE AKCJI „DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA” W ZPO W CHOCIWLU
31 marca 2017r. zakończyła się organizowana przez psychologa panią Joannę Strzałek i pielęgniarkę panią Alicję Jabłecką szkolna zbiórka pluszaków. Akcja nawiązywała do apelu Stowarzyszenia Nasz Stargard mający na celu wyposażenie karetek pogotowia ratunkowego, radiowozów i wozów strażackich w maskotki dla najmłodszych obywateli. Taki Pluszak Ratownik docelowo ma być wręczany każdemu dziecku, które doświadczy przeżyć traumatycznych. Jego głównym zadaniem będzie zmniejszenie poziomu stresu i bólu u małego pacjenta. Uczniowie naszej szkoły wspomogli akcję całą masą pluszowych zabawek i przytulanek. Niektórzy przynieśli nawet po kilka reklamówek maskotek! Wszystkie dary zostały zawiezione do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego na ulicy Bogusława IV w Stargardzie, gdzie zostaną rozdysponowane odpowiednim służbom.
J. Strzałek

Psycholog szkolny

Witam serdecznie na stronie internetowej psychologa szkolnego
Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu.

Moim zadaniem jest nie tylko rozwiązywanie problemów uczniów, ale również wspieranie Państwa w pełnieniu trudnej i odpowiedzialnej roli rodziców. Mam nadzieję, że ta strona będzie dla Państwa przydatnym źródłem wiedzy, rad i wskazówek w tym zakresie. Liczę także, że za jej pośrednictwem będą Państwo zgłaszać wszelkie sugestie dotyczące pracy psychologa, sygnalizować oczekiwania i problemy, którymi powinnam się zająć wraz ze swoimi współpracownikami.
Chciałabym, żeby tworzenie przyjaznego emocjonalnie środowiska wychowawczego, w którym dzieci mogą wzrastać ku dojrzalej odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie, rozwijać talenty i uzdolnienia, stało się naszym wspólnym celem.

Wszelkie sugestie i problemy proszę zgłaszać telefonicznie lub na adres e-mail: JS-psycholog@wp.pl

mgr Joanna Strzałek

Sala - nr 116

Telefon - 91 5622 259 (wew. 18)

Dyżur podczas każdych zebrań z rodzicami.Plan wspomagania samokontroli u dziecka

Część I - Uczenie dziecka posłuszeństwa

Krok 1: Wydawaj skuteczne polecenia.

Polecenia konkretne, proste sformułowane za pomocą najwyżej 10 słów pomaga skłonić dziecko do większego posłuszeństwa, ponieważ mówi mu dokładnie czego się od niego oczekuje.

Krok 2: Używaj przekonujących przestróg.

Przestrogę najlepiej sformułować w postaci zdania warunkowego jeśli..., to…

Krok 3: Jeśli dziecko nie słucha przestrogi, odbierz mu jakiś przywilej.

Pozbawienie przywileju (np. zakaz grania na komputerze) będzie dla Twojego dziecka sygnałem, że poważnie traktujesz problem jego nieposłuszeństwa.

Krok 4: Opanuj emocje i zachowaj spokój.

Staraj się utrzymać rzeczowy, opanowany ton. Jeśli miedzy Tobą a dzieckiem robi się zbyt gorąco, oddal się i poczekaj aż Twoje dziecko się uspokoi. Następnie wróć i spróbuj ponownie.

Krok 5: Bądź wytrwały.

Nauczenie Twojego dziecka posłuszeństwa odniesie skutek tylko wtedy, jeśli będziesz konsekwentny i wytrwały.


Szkolenie dla rodziców klas zerowych

Dnia 26 stycznia psycholog Joanna Strzałek przeprowadziła szkolenie dla rodziców klas zerowych na temat dojrzałości szkolnej czyli gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Przygotowaną prezentację multimedialną z informacjami na powyższy temat znajdziecie Państwo tutaj: do pobrania