1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności - Przedszkole


Dzień Babci i Dziadka

Grupa 3 latków z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu dała piękny występ artystyczny dla ukochanych Babć i Dziadków. Nad wszystkim czuwały pani E.Myszka i pani K.Ossolińska. Po przedstawieniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy STO LAT!Już jesteśmy przedszkolakami!

W przedszkolu 17 i 21 listopada odbyło się pasowanie. Do grona przedszkolaków dołączyły najmłodsze dzieci, które we wrześniu przyszły do nas pierwszy raz. Maluchy w obecności rodziców zaprezentowały krótki program artystyczny, składający się z wierszyków, piosenek i tańców. Następnie pani dyrektor Irena Kapłun dokonała uroczystego pasowania wielką kredką. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i kolorową książeczkę. Na wszystkich zebranych czekał wspaniały, przepyszny tort, który bardzo smakował.

Nowym przedszkolakom życzymy samych radosnych dni w przedszkolu.

Maria Dolatowska, Elżbieta Myszka, Alicja Niżałowska, Krystyna Ossolińska


Konkurs - Przedszkole Miejskie w Chociwlu


Starszaki z przedszkola pamiętają o dziadkach

21 stycznia 2016r w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu starszaki z przedszkola ugościły swoich dziadków, podczas uroczystości z okazji ich święta. W czasie występów dzieci z przejęciem zaprezentowały jasełka oraz wierszyki i piosenki skierowane bezpośrednio do babci i dziadka. Następnie wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły dziadków na słodki poczęstunek. Szczęśliwi i dumni dziadkowie są najlepszym dowodem na to, jak ważne są chwile spędzone z wnukami.

K. Ossolińska


Zajęcia otwarte z rodzicami

Dnia 4 listopada odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w grupie 0 B. Temat zajęć to: „ Warzywa są źródłem witamin i zdrowia”. Na wstępie przeprowadziłam rozmowę z dziećmi na temat znajomości warzyw przedstawionych na ilustracjach. Następnie dzieci nazywały warzywa. Wypowiadały się dlaczego je spożywamy, co one nam dają. Jak je przetwarzamy, co można z nich zrobić i jak je przechowujemy, które warzywa można spożywać na surowo, a które nie. Dzieci bardzo dobrze orientowały się w temacie. Wszystkie chętnie odpowiadały na pytania. W przerwie śródlekcyjnej zatańczyły taniec z szarfami. Kolejnym etapem zajęcia było wyklejanie w grupach( dzieci z rodzicami) różnego rodzaju warzyw, wcześniej narysowanych na dużych arkuszach kolorowego papieru. Praca polegała na wyklejaniu z drobnych kulek bibuły przedstawionych warzyw. Podsumowaniem zajęcia było zorganizowanie wystawy w klasie. Wszyscy rodzice byli bardzo zadowoleni. Frekwencja była 100%. Następnie podziękowałam rodzicom i dzieciom. Wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów. Celem zajęcia było uświadomienie dzieciom, że warzywa są źródłem witamin, które pomagają zdrowo się odżywiać.

Lidia Głowik, zdjęcia: Joanna Pleskacz


Spotkanie ze Smokiem Wawelskim

5 listopada 2015 roku dzieci z przedszkola miały możliwość zapoznania się z krakowską legendą o Smoku wawelskim, poprzez uczestniczenie w przedstawieniu teatralnym. Z wielką uwagą śledziły losy dzielnego szewczyka i straszliwego smoka. Razem z aktorami tańczyły krakowiaka i brały udział w pokonaniu potwora. Po zakończeniu widowiska zadawały gościom wiele pytań i z zaciekawieniem zaglądały za kulisy. Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie z Krakowiakami i do zobaczenia następnym razem.

Elżbieta myszka, Alicja Niżałowska, Krystyna Ossolińska


Pasowanie na przedszkolaka

23 października był wielkim świętem w przedszkolu. W tym dniu pani dyrektor Irena Kapłun i pani vice-dyrektor Magdalena Stolarczyk oficjalnie wpisały 49 dzieci w poczet przedszkolaków. 30 z nich zostało już starszakami i wszyscy obiecali opiekować się młodszymi kolegami.

Dzieci w obecności rodziców, dziadków i rodzeństwa złożyły przysięgę, poprzedzoną programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pań Elżbiety Myszki, Alicji Niżałowskiej i Krystyny Ossolińskiej. Były wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki dzielnie podeszły do pani dyrektor,która pasowała ich ogromną kredką. Każdy z nich został obdarowany dyplomem i skromnym upominkiem.

Na zakończenie uroczystości przewidziany był poczęstunek. Każdy mógł posmakować wspaniałych i smacznych tortów, przygotowanych przez jedną z mam. Przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.

Elżbieta Myszka, Alicja Niżałowska, Krystyna Ossolińska