1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

CODE WEEK 2017
W ramach Europejskiego Tygodnia Programowania w dniach 16.10.-23.10.2017 w szkole odbyły się intensywne działania z zakresu nauki programowania. Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w kursie kodowania poprzez Internet na stronie www.code.org. Ponadto nasi absolwenci, obecnie uczący się w Technikum Informatycznym w Stargardzie, przeprowadzili w kl. IV lekcje kodowania w aplikacji Scratch.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
Polecamy - Bibioteka


https://photos.app.goo.gl/mPscNC25NschZq1Q2
Komentarze: 0
Już niedługo w bibliotece - Bibiotekahttps://photos.app.goo.gl/gZEWppRRdFLHVhmH3Komentarze: 0
ŚWIĘTO MARCHEWKI W GRUPIE PIĘCIOLATKÓW W PRZEDSZKOLU W CHOCIWLU
W dniu 19.10.2017 w grupie pięciolatków obchodziliśmy „ Święto marchewki”. Dzieci w tym dniu ubrały się w pomarańczowe stroje a także miały na głowach piękne opaski z marchewkami.
Głównym celem zajęć było kształcenie przekonania o konieczności spożywania warzyw oraz poznanie wartości odżywczych marchewki.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
WIZYTA GOŚCI Z TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W NASZEJ SZKOLE.
19 października naszą szkołę odwiedzili goście z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przyjechała Pani Prezes Aleksandra Fila oraz Pani wicedyrektor schroniska w Kiczarowie Anna Piec.
Obie panie wygłosiły prelekcję na temat opieki i obchodzenia się ze zwierzętami. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani, chętnie zadawali pytania i opowiadali historie związane ze swoimi pupilami.Celem prelekcji było uświadomienie uczniom, że posiadanie zwierzęcia,to nie tylko przyjemność, ale również szereg obowiązków, uczuliły więc, że decyzja posiadania zwierzaka musi być przemyślana.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
NAGRODY DLA OSZCZĘDZAJĄCYCH W SKO
Uczniowie ze szkoły podstawowej w Chociwlu od lat biorą udział w konkursie oszczędzania pod nazwą, „KONKURS DLA SKO” , organizowanym przez bank PKO BP. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do niego po raz 24.
Ubiegłoroczna edycja konkursu 2016/2017 okazała się dla nas szczęśliwa. Szkolna Kasa Oszczędności w Chociwlu zdobyła II MIEJSCE w regionie zachodniopomorskim. Szkolna Kasa Oszczędności otrzymała od organizatora nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł z przeznaczeniem na nagrody dla uczniów.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
NIE MOGŁO NAS TAM ZABRAKNĄĆ- DNI OTWARTE SCHRONISKA W KICZAROWIE.
Schronisko jest miejscem szczególnym, bardzo potrzebnym zarówno porzuconym czworonogom, jak i ludziom, szukającym przyjaciela, którym można się zaopiekować.
Miesiąc październik jest w sposób szczególny poświęcony zwierzętom, uczniowie naszej szkoły z Koła Przyjaciół Zwierząt,jeżdżą do schroniska i poświęcają swój wolny czas zwierzętom.
Pobyt w schronisku, to nie tylko przyjemność, ale również ciężka praca, ostatnio uczestniczyliśmy w festynie pod hasłem; "zerwijmy łańcuchy". Codziennej pracy w schronisku towarzyszyło szereg imprez, był pokaz tresury psów,policja z psami, można było również za symboliczną złotówkę kupić kawałek wybornego ciasta i kubek kawy, by w ten sposób wesprzeć mieszkańców schroniska.
Wyjazdy do Kiczarowa uwrażliwiają naszych uczniów na los skrzywdzonych zwierząt, uczą pracy i odpowiedzialności.

Opiekun koła :Wioletta Szałczyńska-Cholewa
Komentarze: 0
Regulamin organizacji konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/18
do pobrania:
http://kuratorium.szczecin.pl/index.php/konkursy-i-olimpiady/115-konkursy-przedmiotowe-i-interdyscyplinarne/2820-regulamin-organizacji-konkursow-przedmiotowych-dla-uczniow-szkol-podstawowych-i-gimnazjow-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-w-roku-szkolnym-2017-2018
Komentarze: 0
PROJEKT EDUKACYJNY „PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA”
Małe, duże, kudłate, łaciate, owczarki, pudle, jamniki i inne psy były w centrum zainteresowania dzieci z klasy 3 c. Realizowały one projekt poświęcony wiernemu towarzyszowi człowieka - psu. Uczniowie pracowali w kilkuosobowych zespołach, z których każdy miał zaprezentować przygotowane wcześniej zagadnienia poświęcone czworonogom. Wśród nich znalazły się wiadomości dotyczące znanych i mniej znanych ras psów, budowy psa, jego odżywiania, opieki oraz wykorzystania psa w służbie człowieka. Uczniowie przypomnieli sobie też zasady właściwego zachowania się w kontakcie z obcym psem. Przećwiczyli kilka razy bezpieczną „pozycję żółwia”.
W trakcie zajęć nie zbrakło piosenek o psiakach oraz filmów edukacyjnych o Reksiu. Najwięcej emocji wywołały u dzieci zajęcia plastyczno-techniczne, w trakcie których malowały psy i tworzyły kartonowe budy.
W ramach projektu została też opracowana lektura „O psie, który jeździł koleją”.
Ewa Falkowska
https://photos.app.goo.gl/9UaUYgBZwCmdJvxh1
Komentarze: 0
Konkurs fotograficzny
Bank Spółdzielczy w Goleniowie po raz drugi zaprasza uczniów szkół podstatwowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym "Odkrywamy piękno naszej okolicy".
Tematyka zdjęć powinna nawiązywać do jednej z dziedzin kredytowania przez Bank -rolnictwa, rzemiosła i małych przesiębiorców ukazując jednocześnie piękno i różnorodność okolic z obszaru gmin, które są na terenie działania Banku.
Dla zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody:
za zajęcie I miejsca tablet Samsung Galaxy Tab, II i III miejsce Tablet Huawei MediaPad T3, IV i V miejsca SmartWatch Tracer
Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez osobiste dostarczenie lub nadesłanie pracy konkursowej w solidnie zapakowanych kopertach (w postaci odbitki formatu 13x18cm oraz w formie elektronicznej na płycie CD, jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 zdjęcia) na adres:
Zespół Produktów Bankowych i Marketingu, Bank Spółdzielczy w Goleniowie ul.Konstytucji 3 Maja 56 72-100 Goleniów z dopiskiem "Konkurs fotograficzny" do dnia 20 października 2017 r.
http://bsgoleniow.pl/wp-content/uploads/2017/04/Regulamin-konkursu-fotograficznego.pdf
Komentarze: 0

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next >>

Powered by CuteNews