1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

BOMBKOWY ŚWIAT
Dnia 22 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu wybrali się do fabryki bombek w Nacławiu (okolice Koszalina). Na miejscu mogli obejrzeć technologię produkcji bombek – dmuchanie szklanych rurek, nabłyszczanie i dekorowanie oraz suszenie. Następnie każdy z uczestników wziął udział w warsztatach malowania własnej bombki. Wysiłek dzieci został doceniony rozdaniem nagród za najładniej wykonaną pracę. Wizytę zakończyliśmy zakupami w miejscowym sklepiku. Wszyscy zachwycaliśmy się pomysłowością wykonania, nietypowym kształtem i kolorystyką.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
Znowu wędrujemy!!!! Dwa rajdy za nami.
Mamy już za sobą dwa rajdy piesze. W październiku wyruszyliśmy w trasę Stargard - Morzyczyn. Trasa wiodła przez pola, lasy i bezdroża. Dopisała nam pogoda. W piękny słoneczny dzień podziwialiśmy uroki ziemi stargardzkiej. Jak zwykle zakończyliśmy pieszą wędrówkę przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
18.11. 2017r. zawitaliśmy do Pęzina, gdzie zobaczyliśmy piękny zamek położony miedzy dwiema rzekami Krąpielą i Pęzinką.
Czytaj więcej...
Komentarze: 1
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Mały, duży, biały, bury, miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem przygód, kompanem podróży, przyjacielem w świecie beztroskiej zabawy oraz powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Czytaj więcej...
Komentarze: 0
Ogólnopolski Konkurs Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych "3 TRIATHLION MATEMATYCZNY”
W dniach 24 listopada – 15 grudnia uczniowie klas podstawowych mogą wziąć udział w konkursie matematycznym na stronie www.matzoo.pl. Wraz ze swoimi rodzinami zasiąść przed komputerem, przez trzy kolejne piątki. Konkurs składa się z trzech konkurencji (rozwiązywania zadań tekstowych, rozwiązywania krzyżówek, rozwiązywania zadań graficznych).
Udział w konkursie jest bezpłatny, można zdobyć cenne nagrody. Zachęcamy do zabawy matematyką.
W. Zasławska
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
SZKOLONY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS 7 "Szkolony Rachmistrz"
Dnia 24.11.2017 r w Szkole Podstawowej w Chociwlu odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas 7. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów. Należało wykazać się znakomitą wiedzą rachunkowa. Do zdobycia było 32 pk Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Czytaj więcej...
Komentarze: 0
Ogłoszenie

Komentarze: 0
HALOWY TURNIEJ PILKI NOZNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA ZPO W CHOCIWLU
W dniu 18.11.2017 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, o puchar Dyrektora ZPO w Chociwlu. W turnieju wzięło udział pięć klas z rocznika 2002-2004.Turniej został rozegrany systemem ‘ każdy z każdym’. Sędzia głównym był Pan Jarosław Jaszczuk. Na zakończenie turnieju, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Czytaj więcej...
Komentarze: 0
MODA NA NIEPALENIE
Powiat Stargardzki wraz z Komendą Powiatową Policji oraz Państwową Inspekcją Sanitarną w Stargardzie corocznie prowadzą działania mające na celu zapobieganie negatywnym zjawiskom patologicznym oraz problemom zdrowotnym wśród dzieci i młodzieży. Działania te polegają m.in. na szeroko prowadzonej edukacji zdrowotnej, kształtowaniu zachowań prozdrowotnych oraz zwróceniu uwagi na następstwa zachowań niezgodnych z prawem. Mając na uwadze wagę tego problemu, po raz kolejny władze powiatu zorganizowały konkurs pn „MODA NA NIEPALENIE”, a honorowy patronat nad nim objęła pani Iwona Wiśniewska – Starosta Stargardzki.

Do konkursu wystartowało pięcioro uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Zdaniem uczestników było napisanie krótkiego utworu (np. fraszka, wiersz, satyra) promującego zdrowy styl życia. Aż dwie gimnazjalistki z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu zostały nagrodzone za swoje wiersze: Martyna Semeniec, która zajęła III miejsce za wiersz „Wersja nałogowa” oraz Hanna Jachura, która otrzymała wyróżnienie za wiersz „Papieros”. Obie uczennice odebrały w dniu 15 listopada 2017 roku dyplomy i cenne nagrody podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Joanna StrzałekKomentarze: 0
„MAMO, TATO JA SIĘ NUDZĘ !” Jesienny projekt w ZPO w Chociwlu zakończony.
Stowarzyszenie Forum Chociwelskie w ramach projektu „MAMO, TATO JA SIĘ NUDZĘ” otrzymało dofinansowanie w wysokości 3000, 00 zł od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z programu SPOŁECZNIK na organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci z ZPO w Chociwlu. Projekt zakładał lekcję historii w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie oraz warsztaty artystyczne w świetlicy szkolnej.
Czytaj więcej...
Komentarze: 0
KOMPETENCJE NA 6

Uczniowie klasy 3 c uczestniczą w programie KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ. W czasie zajęć, realizowanych w ciągu roku szkolnego, będą rozwijać swoje kompetencje społeczne, poznawcze, nauczą się krytycznego myślenia.
13.11.2017 r. odbyła się jedna z lekcji programu pod nazwą „Jak gimnastykować wyobraźnię?
Kilka dni wcześniej uczniowie przeprowadzili wywiady z rodzicami, kolegami, w których pojawiły się pytania: Po co ludzie myślą? O czym ludzie najczęściej myślą? Odpowiedzi zaprezentowali na forum klasy w różnych formach: pisemnej słownej, graficznej.
Ewa Falkowska
Czytaj więcej...
Komentarze: 0

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next >>

Powered by CuteNews