1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

„MAMO, TATO JA SIĘ NUDZĘ !” Jesienny projekt w ZPO w Chociwlu zakończony.
Stowarzyszenie Forum Chociwelskie w ramach projektu „MAMO, TATO JA SIĘ NUDZĘ” otrzymało dofinansowanie w wysokości 3000, 00 zł od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z programu SPOŁECZNIK na organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci z ZPO w Chociwlu. Projekt zakładał lekcję historii w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie oraz warsztaty artystyczne w świetlicy szkolnej.

28.09.2017 w czwartek klasy VI a i VII a uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Stargardu przygotowanym przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne Była to 3,5 godzinna lekcja historii, w czasie której przewidziano: zwiedzanie multimedialnej wystawy w Bastei z przewodnikiem, zapoznanie się z historią dawnego rzemiosła, spacer po starym mieście wzdłuż murów obronnych z pokazaniem największych baszt w Polsce (Morze Czerwone i Tkaczy),zaś w Bramie Pyrzyckiej obejrzenie karceru, izby tortur i strojów szytych na wzór dawnych czasów. Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach garncarskich, podczas których zadaniem uczestników było ulepienie z gliny kubka pod okiem instruktora. Wyjazd zrobił na młodych ludziach duże wrażenie i okazał się świetnym rozwiązaniem na naukę w czasie zabawy.

Kolejny etap projektu, to ,,Jesienne warsztaty z kreatywnością w tle”. W październiku zaplanowane zostały 4 dwugodzinne spotkania, w czasie, których uczniowie w różnym wieku mogli rozwijać swoje zdolności manualne. Były, więc: kolorowe jeżyki na patyczku, kasztaniaki na listku, grzybki w słoiczku i zawieszki w kolorach jesieni. Ilość pomysłów okazała się nieograniczona, a zainteresowanie jeszcze większe. Dostępne materiały plastyczne pozwoliły dzieciom puścić wodze fantazji a powstałe ozdoby były niepowtarzalne, kolorowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie. Na zakończenie każdego spotkania uczestników czekał słodki poczęstunek.

Realizację projektu wspierali fachowym okiem nauczyciele wolontariusze pomagając młodym artystom. (D.Greśkiw, E.Bieniasz, A.Babirecka, A.Tkaczyk, M.Klicińska ,K.Kurczaba, B.Modrzejewska, M.Pelechowicz) Dziękujemy paniom za wsparcie i poświęcony bezinteresownie czas. Słowa podziękowania należą się także Pani Małgorzacie Krysiak, bez której projekt ten by nie powstał.

Koordynator projektuKomentarze: 0
Opublikował: 19 Nov 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews