1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

KOMPETENCJE NA 6
Uczniowie klasy 3 c uczestniczą w programie KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ. W czasie zajęć, realizowanych w ciągu roku szkolnego, będą rozwijać swoje kompetencje społeczne, poznawcze, nauczą się krytycznego myślenia.
13.11.2017 r. odbyła się jedna z lekcji programu pod nazwą „Jak gimnastykować wyobraźnię?
Kilka dni wcześniej uczniowie przeprowadzili wywiady z rodzicami, kolegami, w których pojawiły się pytania: Po co ludzie myślą? O czym ludzie najczęściej myślą? Odpowiedzi zaprezentowali na forum klasy w różnych formach: pisemnej słownej, graficznej.
Potem uczestnicy programu zagrali w mecz skojarzeń. Tutaj wyobraźnia dzieci okazała się ogromna. Przydała się ona również w kolejnym zadaniu „Transformowania kubków”. Wykorzystując plastikowe kubki oraz inne materiały (m.in. sznurki, taśmę, folię, rękawiczki), pracujący w zespołach uczniowie, konstruowali różne przedmioty. Niektórzy myśleli niestandardowo tworząc latawce, drzewa, zabawki.
Gimnastyka wyobraźni zakończyła się na zajęciach fizycznych. Praca przebiegała w zespołach 5-osobowych. Zadaniem dzieci było stworzenie konstrukcji ze zgromadzonych przyborów do ćwiczeń. Nie wszyscy pracowali zgodnie, ale ostatecznie dochodzili do kompromisów. Tego dnia myśli uczniów z pewnością skakały, pełzały, rozciągały się i kręciły.
Ewa Falkowska

Komentarze: 0
Opublikował: 15 Nov 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews