1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w ZPO
Na dzień przed Świętem Niepodległości w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu odbył się uroczysty apel poświęcony 99 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 5 a i 5 b wraz z wychowawcami: panią Ewą Dadyńską i panią Anetą Tkaczyk. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Gama” pod kierunkiem pani Barbary Jaskot.
Apel rozpoczął się od odśpiewania naszego hymnu narodowego w obecności pocztów sztandarowych obu szkół. Uczniowie zaprezentowali rys historyczny przedstawiający lata zaborów, powstania listopadowe, styczniowe, insurekcję kościuszkowską i wreszcie wybuch I wojny światowej. Recytacje małych aktorów wzbogacane były fragmentami znanych pieśni pochodzących z tego okresu. Programowi towarzyszyła historyczna prezentacja multimedialna. Apel nabrał uroczystego wydźwięku także dzięki pięknej dekoracji przygotowanej przez pana Waldemara Ślusarczyka i nagłośnieniu, nad którym czuwali uczniowie z gimnazjum pod kierunkiem pana Janusza Borysa.
Niech zostaną w naszej pamięci słowa, które zakończyły apel:
„ (…) Każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara przekazywana była z ojca na syna. Ona nakazywała im pracować i żyć dla Ojczyzny, a jeśli zajdzie potrzeba, oddać dla niej życie. I tak było. Umierali na polach bitew, w więzieniach i na zesłaniu. Dlatego uroczyście obchodząc dzień 11 listopada jako święto narodowe, nie wolno nam o nich zapomnieć, a pamięć o ich poświęceniu winniśmy przekazywać naszym dzieciom i naszym wnukom. Tylko w ten sposób spłacimy dług wdzięczności wobec naszych przodków, którzy cierpieli i przelewali krew, aby Polska była wolna”.

Komentarze: 0
Opublikował: 12 Nov 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews