1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

ŚWIĘTO MARCHEWKI W GRUPIE PIĘCIOLATKÓW W PRZEDSZKOLU W CHOCIWLU
W dniu 19.10.2017 w grupie pięciolatków obchodziliśmy „ Święto marchewki”. Dzieci w tym dniu ubrały się w pomarańczowe stroje a także miały na głowach piękne opaski z marchewkami.
Głównym celem zajęć było kształcenie przekonania o konieczności spożywania warzyw oraz poznanie wartości odżywczych marchewki.
Na początku dzieci odgadywały zagadki o marchewce, następnie rozwijały spostrzegawczość i orientację w przestrzeni odszukując ukrytych sylwet marchewki w sali. Wiele radości sprawiły dzieciom tańce przy piosenkach : „ Urodziny marchewki” oraz „ Surówka”. Oczywiście nie obyło się bez pracy plastycznej, której efektem były sylwety pomarańczowych marchewek z kulek bibuły.
„ Marchewkowy Quiz” był atrakcją, podczas której wszyscy dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat marchewki, dzieci były super aktywne w odpowiadaniu na pytania.
Współdziałając w zespołach - chłopcy i dziewczynki stworzyli piękne sylwety ogromnych marchewek z naturalnych warzyw.
Dzięki kochanym mamusiom dzieci miały okazję spróbować pysznego ciasta marchewkowego przepięknie przystrojonego. Ale to nie wszystkie atrakcje w tym dniu – była także degustacja soku marchwiowego świeżo wyciśniętego z 7 kilogramów marchewki.
Mam nadzieje, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci a poprzez zabawę i sytuacje aktywizujące myślenie utrwali nawyki prozdrowotne.

Andżelika Olesińska


https://photos.app.goo.gl/wuIoiMMc6zrjLLcq2
Komentarze: 0
Opublikował: 23 Oct 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews