1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

WIZYTA GOŚCI Z TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W NASZEJ SZKOLE.
WIZYTA GOŚCI Z TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W NASZEJ SZKOLE.

19 października naszą szkołę odwiedzili goście z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przyjechała Pani Prezes Aleksandra Fila oraz Pani wicedyrektor schroniska w Kiczarowie Anna Piec.
Obie panie wygłosiły prelekcję na temat opieki i obchodzenia się ze zwierzętami. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani, chętnie zadawali pytania i opowiadali historie związane ze swoimi pupilami.Celem prelekcji było uświadomienie uczniom, że posiadanie zwierzęcia,to nie tylko przyjemność, ale również szereg obowiązków, uczuliły więc, że decyzja posiadania zwierzaka musi być przemyślana.
Zaproszeni goście przekazali również informacje na temat kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz jakie zachowania człowieka naszą znamiona znęcania się. Uczniowie dowiedzieli się również, co należy zrobić i kogo poinformować, gdy spotkamy bezdomne zwierzę, lub jesteśmy świadkami przemocy. Panie z Towarzystwa opowiedziały też o życiu zwierząt w schronisku i zachęciły uczniów do pracy w formie wolontariatu.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami jest organizacją pożytku publicznego, działa społecznie i pomaga zwierzętom, ma również na celu poprzez takie prelekcje rozbudzić świadomość człowieka, zachęcić do niesienia pomocy zwierzętom skrzywdzonym właśnie przez człowieka...

" Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko.
Mamy ważniejszą misję- służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

Św. Franciszek z Asyżu.

Opiekun Koła Przyjaciół Zwierząt : Wioletta Szałczyńska-Cholewa


https://photos.app.goo.gl/EanOr1P8rkQDbhq72
Komentarze: 0
Opublikował: 23 Oct 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews