1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

Powitanie jesieni w TOEE
W sobotę, 23 września 2017 r. uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Zalesia zorganizowanej przez Panią Ewę Misztelę, opiekuna Szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody. Zalesie to malownicza miejscowość położona wśród lasów na północ od Szczecina, czyli około 100 kilometrów od Chociwla.

Tego dnia świętowano czwarte urodziny Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Z tej okazji odbywały się bezpłatne warsztaty przyrodnicze, ekologiczne oraz plastyczne organizowane w ramach XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach tematycznych. Pierwsze z nich zatytułowane były: "Leśne eksperymenty". Uczestnicy mogli zapoznać się z fauną oraz florą naszych lasów, poznać metody szacowania wieku drzew oraz zwierząt, obejrzeć owoce drzew iglastych oraz liściastych. Mieli także możliwość dotknięcia okazów zaprezentowanych podczas warsztatów.

Kolejne warsztaty pn."Co mamy pod stopami? Poznaj profile glebowe" dały możliwość poznania przekroju gleb. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji, które w ciekawy i przystępny sposób przedstwił prowadzący zajęcia.

Następną atrakcją, szczególnie dla młodszych dzieci, były "Kreatywne warsztaty plastyczne. Poczuj bakcyla nauki". Dzieci wykonywały różnorodne prace, w tym przestrzenne, które samodzielnie wybierały. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swojej pomysłowości, wyobraźni, spostrzegawczości oraz wiedzy. Po zakończeniu prac mogli zabrać je ze sobą i pokazać bliskim.

Wycieczka była bardzo owocna. Uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Uważnie słuchali prowadzących, zadawali pytania, osobiście obliczali wiek drzew. Pogłębili swoją wiedzę na temat natury oraz ekologii. Nauczyli się szacunku do przyrody oraz dbania o nią. Do domów powrócili w dobrych humorach oraz wyposażeni w nową wiedzę.
Beata Radgowskahttps://photos.app.goo.gl/7hPsdKOaBPowrPae2
Komentarze: 0
Opublikował: 04 Oct 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews