1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum
„Bezpieczne wakacje 2017”
Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Co prawda to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech, ale korzystając z pomocy różnych instytucji w Zespole Placówek Oświatowych ostatnie dni roku szkolnego poświęcono na liczne spotkania i szkolenia przeznaczone dla wszystkich uczniów począwszy od zerówkowiczów, a kończąc na odchodzących klasach trzecich gimnazjum, których tematem było bezpieczeństwo podczas wakacji.

  • 13 czerwca odbyło się spotkanie z saperami.
  • 14 czerwca pojawili się w szkole policjanci z Komendy Powiatowej w Stargardzie, którzy przedstawili zasady postępowania z groźnymi psami.
  • 20 czerwca odbył się apel, na którym klasa 4 b i uczniowie klas zerowych zaprezentowali w formie programu artystycznego wszystkie aspekty bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w domu czy w internecie.
  • 20 czerwca uczniowie mogli również spotkać się z ratownikiem pogotowia ratunkowego, który mówił o bezpiecznym zachowaniu nad wodą oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • 21 czerwca dzieci spotkały się z terapeutą i poprzez dramy mówiły o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu, asertywności i odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie z naszych porad. Życzymy dzieciom słonecznych i BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

Wszystkim instytucjom, które nas wsparły, wszystkim prowadzącym oraz wszystkim osobom dobrej woli i zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Tekst: E. Dadyńska
Komentarze: 0
Opublikował: 22 Jun 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews