1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum
Nasz sukces plastyczno-historyczny w Warszawie
Miło nam poinformować, że uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu AGNIESZKA OSSOLIŃSKA z klasy VI b w dniu 03 czerwca 2017 roku zajęła zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – historycznym „PIASTOWSKIE PARY” zorganizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Na konkurs wpłynęło aż 3274 prace ze szkół z całej Polski.

Z tego powodu sukces jest WIELKI ! Zadaniem uczniów było sportretować wybraną parę królewską z rodu Piastów. Agnieszka sportretowała Kazimierza Odnowiciela i Dobroniegę Marię. Przedstawiła ich w formie medalionu. Z naszej szkoły wysłano 10 prac. Każdy z uczniów namalował portret innej pary królewskiej. Na lekcjach historii u Pani GRAŻYNY CHUDYK uczniowie korzystali ze źródeł historycznych, inspirowali się legendami, a na lekcjach plastyki Pan SŁAWOMIR NOWICKI zapoznawał uczniów z ikonografią, pocztem królów Polski, strojami z epoki średniowiecza, malarstwem miniaturowym i freskami.

Zadanie było trudne, bo najczęściej znamy przypuszczalny wizerunek króla a królowej już nie. Uczniowie wykazali się bujną wyobraźnią przy tworzeniu królewskich wizerunków. Miło nam także poinformować, że praca Agnieszki na stałe zawiśnie w dziecięcej galerii piastowskiego pocztu królewskiego obok innych portretów par królewskich w nowobudowanym gmachu Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej. Tak, więc będzie tam akcent chociwelski.

APEL ! Muzeum gromadzi kolekcję obiektów i pamiątek historycznych, dokumentów, zdjęć i przedmiotów ofiarowanych przez osoby prywatne i instytucje. W maju 2016 roku Muzeum ogłosiło społeczną akcję zbierania pamiątek historycznych pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy pt. „Małe Wielkie Historie”.
Pomóżcie przy tworzeniu nowego Muzeum Historii Polski !

Więcej informacji na: www.muzhp.pl www.dzieje.pl www.polishhistory.pl www.facebook.com/muzhp

Komentarze: 0
Opublikował: 18 Jun 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews