1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

Bezpiecznie i twórczo - ferie w szkole
Ferie zimowe to wymarzony czas odpoczynku, zabaw na świeżym powietrzu oraz w domu. Niestety, jak to często u nas bywa, nie można liczyć na to, że będzie śnieg i wymarzona pogoda na zimowe zabawy. Aby jednak dzieci nie nudziły się, a ferie przebiegły szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu odbyło się wiele imprez promujących bezpieczeństwo.

Dnia 12.01.2016 r. (w piątek) dla uczniów klas I - VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum odbył się apel profilaktyczny pod hasłem "Bezpieczne ferie", którego celem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie wolnym od nauki oraz przestrogi związane z aktywnością w sieci. Przedstawienie profilaktyczne przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy Va, zaś dzieci z klasy Ia i Ib urozmaiciły je piosenkami.

Aby uczniowie nie nudzili się w czasie ferii i spędzili je bezpiecznie, nauczyciele świetlicy oraz innych przedmiotów przygotowali dla nich wiele atrakcyjnych zajęć, które miały miejsce w ZPO w Chociwlu. Celem nadrzędnym było promowanie różnorodnych form aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwo w czasie zajęć, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, umiejętność współdziałania w grupie oraz rozwój zainteresowań. Program był bardzo różnorodny, dostosowany do wieku oraz zainteresowań uczestników. Każdego dnia prowadzący oferowali inne zajęcia, takie jak gry i zabawy edukacyjne, zajęcia tematyczne, np. rozmowy na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Ponadto odbywały się również zajęcia artystyczne. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące bezpiecznych zabaw i gier podczas ferii. Pod kierunkiem Pani Alicji Jabłeckiej techniką dekupażu wykonali upominki dla Babć i Dziadków - serca i zakładki do książek oraz mydełka. Impreza środowiskowa dla Dziadków miała miejsce 22.01.2018 r. w Bibliotece Miejskiej w Chociwlu.
Pod kierunkiem Pana Waldemara Ślusarczyka w pracowni technicznej uczniowie klas starszych wykonywali prace z drewna. W tym czasie odbywały się również zajęcia komputerowe, które prowadził Pan Tomasz Bylewski - nauczyciel informatyki. Były to bezpieczne gry edukacyjne. W ramach zajęć kulinarnych uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie zasad zachowania higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowania posiłków, jak również wykorzystywania wiedzy w praktyce, czyli samodzielnie przygotowywali zdrowe i smaczne dania, takie jak: sałatki warzywne, jogurty, kanapki, desery, które potem wspólnie konsumowali. W czasie ferii odbywały się również zajęcia sportowe w hali widowiskowo - sportowej pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Program został zrealizowany dzięki finansowemu i materialnemu wsparciu sponsorów. Serdeczne podziękowania składamy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu, panu Andrzejowi Babireckiemu, pani Alicji Jabłeckiej - pielęgniarce szkolnej, Policjantom z Posterunku Policji w Chociwlu. Dzięki szczodrości ofiarodawców zostały zakupione materiały oraz produkty, które zostały wykorzystane podczas zajęć.
Uczestnicy zajęć składają podziękowania wszystkim, którzy opiekowali się nimi, organizowali zajęcia oraz przyczynili się do bezpiecznego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Organizatorzy dziękują sponsorom, gdyż dzięki nim można było zrealizować różnorodne i atrakcyjne zajęcia.

Beata Radgowska
Komentarze: 0
Opublikował: 29 Jan 2018 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews