1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
10 stycznia 2018 r. odbył się kolejny już raz Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Pierwszym etapem konkursu były eliminacje klasowe. Każdą klasę reprezentowało trzech przedstawicieli. W tym roku, szczególnie w klasach 4 było więcej chętnych uczniów i do eliminacji szkolnych dopuszczono większą grupę recytatorów.

Głównym celem konkursu było min. rozwijanie zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności uczniów, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej, miłej atmosferze.
Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego. W komisji oceniającej występy uczniów znalazły się panie: Maria Zaklukiewicz, Beata Radgowska i Ewa Dadyńska.

Jury dokonało oceny wg określonych w regulaminie kryteriów. Na punktację wpływ miał: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, dykcja, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Do ważnych, choć niepunktowanych, zasad zależał właściwy ubiór recytującego.

Po podsumowaniu wszystkich punktów komisja wyłoniła zwycięzców tegorocznego konkursu w poszczególnych kategoriach.

Medalowe miejsca zajęli:

Klasy 4: I miejsca w tej kategorii były dwa. Zwycięzcy to: Agata Rybak kl. 4 b i Lena Suchorab kl. 4 b
Drugiego miejsca komisja postanowiła nie przyznawać.
III miejsce Hubert Okoniewski kl. 4 b

Klasa 5: I miejsce Julia Szymczak kl. 5 b
II miejsce Wiktoria Pater kl. 5 a
III miejsce Oliwia Rucińska kl. 5 a

Klasa 6: I miejsce Weronika Łagocka kl. 6 b
II miejsce Natalia Stolarczyk kl. 6 a
III miejsce Piotr Sroczak kl. 6 a

Na apelu przed feriami zimowymi zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe wraz z dyplomami, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa. Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich są pochwały wpisane do dzienników lekcyjnych i bardzo dobre oraz celujące oceny z języka polskiego.

Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowywali młodych artystów i już dziś zachęcamy do udziału w konkursie, który odbędzie się za rok. Wówczas w konkursie recytatorskim wezmą również udział uczniowie klas siódmych i ósmych.

Org. Ewa Dadyńska


Komentarze: 0
Opublikował: 12 Jan 2018 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews