1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum
Bicie rekordu we wspólnym czytaniu
1 czerwca Zespół Szkół Budowlano-Technicznych zaprosił uczniów do wspólnego czytania. Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum skorzystali z zaproszenia i o godzinie 920 wyruszyli wraz z wychowawcami do Stargardu. Warunkiem uczestnictwa w biciu rekordu było przyniesienie swojej książki - takiej, którą się lubi, ma i poleca innym.

Na miejscu zaopiekowali się nami uczniowie z „Budowlanki” – zostaliśmy zaproszeni do zajęcia miejsc w symbolicznym pociągu, gdyż hasło tegorocznej akcji to „Pociąg do czytania”. Gdy wszystkie miejsca zostały zapełnione (byli też nauczyciele i uczniowie ze stargardzkich gimnazjów), zaczęło się czytanie. Czytał każdy – jedni w ciszy, sami dla siebie, a przedstawiciele gospodarzy głośno dla wszystkich.

Organizatorzy chcieli udowodnić, że młodzież nie wstydzi się czytania, a XXI wiek to czas czytania książek. Zapraszając do udziału w projekcie, napisali: ”Naszym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji powinny pełnić biblioteki szkolne. Pokażemy, że młodzież czyta więcej, a nieczytający dorośli mają się czego wstydzić. Zainicjujmy - NIE PO RAZ PIERWSZY - modę na czytanie. Pokażmy nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Bo to nie tylko lektura, za której nieprzeczytanie są karani, lecz przede wszystkim miła forma spędzania czasu. Przekonajmy innych, że czytaniem można i należy się chwalić.”

Po piętnastu minutach czytania odgwizdano koniec akcji i zaprezentowano trzecioklasistom szkołę przy ulicy Ceglanej. Kolejne hasło całej imprezy – „W zdrowym ciele zdrowy duch!” – zostało zrealizowane w sali sportowej na ulicy Składowej. Tam nasi gimnazjaliści uczestniczyli w różnych konkurencjach – były strzały na bramkę, sztafeta z wbijaniem gwoździ i przeciąganie liny – wśród naszych byli też zwycięzcy.Na zakończenie wszyscy mogli spróbować kiełbasek z grilla.

Wychowawcy klas trzecichKomentarze: 0
Opublikował: 12 Jun 2017 T. Bylewski

Imię: Remember me
E-mail:
Ikona:smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 
Captcha
CAPTCHA, click to refresh
Powered by CuteNews