1. Strona główna
  2. Nasza szkoła
  3. Przedszkole
  4. Uczniowie
  5. Koła zainteresowań
  6. Archiwum

PREZENT DLA MAMY

Prezent niespodziankę dla Mamy wylosowały:
Nikola Michalska Vb
Wiktoria Pater IV a
Natalia Stolarczyk Va
Aleksandra Mucha II c
Nagrodę specjalną dla swojej Mamy otrzymał Maciek Kusz z klasy II gimnazjum, który jako jedyny gimnazjalista wziął udział w konkursie.


RAJD „ CHOCIWELSKIE SKARBY III”

W sobotę 13 maja 2017r. nasza szkoła była współorganizatorem pieszego rajdu przyrodniczo-krajoznawczego „ Chociwelskie Skarby III” wspólnie z oddziałem PTTK w Stargardzie. Celem rajdu było wdrażanie do aktywnego wypoczynku, poznanie walorów przyrodniczych i promowanie Gminy Chociwel. Gościliśmy uczniów i opiekunów z ośmiu szkół oraz osoby dorosłe. Wszyscy uczestnicy są miłośnikami pieszych wędrówek. Trasa wiodła przez malownicze tereny otuliny Ińskiego Parku Krajobrazowego: Chociwel - Karkowo. Przeszliśmy 8km. Najciekawsze atrakcje przyrodnicze, które zobaczyliśmy to: przepiękne tereny leśne, urokliwą rzekę Krąpiel, łany kwitnącego rzepaku, przypałacowy park i ruiny Pałacu w Karkowie. Podsumowanie naszej wędrówki odbyło się przy grillu i kiełbaskach w „Hubertówce” należącej do nadleśnictwa Kania. Serdecznie dziękujemy za gościnę w tak urokliwym miejscu. Młodzi uczestnicy ciekawie i wesoło spędzili czas podczas zabaw i konkursów przygotowanych przez nauczycieli ze szkoły w Chociwlu. Nagrody ufundowała Komisja AA w Chociwlu - serdecznie dziękujemy. Pogoda i humory jak zwykle znakomicie dopisały. Dziękujemy nauczycielom ZPO w Chociwlu za bezinteresowną pomoc w organizacji rajdu.
Organizatorzy


UROKI KARKONOSZY – Wycieczka klas szóstych.

W dniach 24-26 maja 2017 r odbyła się wycieczka szkolna klas szóstych i 5 b, wraz z wychowawcami, do Karkonoszy. Uczniowie odwiedzili Kowary , zapoznali się z zabytkami Architektury Dolnego Śląska w Parku Miniatur. Zwiedzili Świątynię Wang – średniowieczny kościołek. Z przewodnikiem górskim wjechali na Kopę i przemaszerowali na Śnieżkę. Zwiedzili również Szklarską Porębę oraz piękny wodospad Szklarka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.
Opieknami byli Barbara Jaskot, Jarosław Jaszczuk. Grażyna Chudyk i Wiesława Zasławska.
Konkurs Ortograficzny „ MALUCH 2017”

W klasach II i III SP w Chociwlu odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Dobrzanach. W eliminacjach wzięli udział reprezentanci klas drugich i trzecich, którzy wykazali się największą sprawnością ortograficzną. Wyłoniono Mistrza Klas Drugich- został nim Aleksander Gumny oraz Mistrzynię Klas Trzecich , którą została Lena Suchorab. Mistrzowie mogą zmierzyć się z okolicznymi mistrzami innych okolicznych szkół w dniu 30 maja 2017r. POWODZENIA.
Jadwiga Zielińska


Edukacja teatralna w klasach młodszych w Chociwlu.

W dniu 22 maj 2017r. dzieci z klas I-III SP, pojechały w ramach edukacji teatralnej kolejny raz w tym semestrze do Stargardzkiego Centrum Kultury, na sceniczną adaptację „Jasia i Małgosi” według J.W. Grimm. Przedstawienie nie straciło nic z tajemniczego charakteru i napięcia fabuły pierwowzoru. Spotkanie z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni stanowiło w dalszym ciągu cenny drogowskaz na drodze edukacji każdego ucznia. Pełne dynamiki dialogi , sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Dobrze, że uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z tych cyklicznych wyjazdów edukacyjnych, które pozwalają przenieść się widzowi w świat wyobraźni i przyjrzeć się z bliska grze aktorów.
Organizator wyjazdu: Jadwiga Zielińska

Obchody Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu

Już od kilku lat nauczyciele i uczniowie naszego zespołu podejmują liczne działania, by upamiętnić i rozpropagować Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Każdego roku przybywa podjętych działań i licznych akcji. W bieżącym roku uczniowie z naszej szkoły roznosili po miejscowych instytucjach różowe wstążeczki, które są symbolem walki z rakiem piersi.
W gimnazjum przeprowadzony został program „Najlepszy czas na działanie jest teraz”. Należały do niego prelekcje na temat nowotworów: czerniaka, raka płuc i raka szyjki macicy, projekcja filmu „Gra z rakiem” czy rozmowa z pielęgniarką szkolną panią Alicją Jabłecką. Uczestnicy – uczniowie klasy 2a, 3a i 3c otrzymali również ulotki przesłane przez fundację „Rosa”.
Dziewczęta z klas 2 i 3 gimnazjum uczestniczyły w prelekcji przeprowadzonej przez ginekologa. Miały także możliwość spotkania z „Amazonkami”.
Wśród działań profilaktycznych znalazł się konkurs skierowany do klas 1 gimnazjum o niepaleniu. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą rozwiązując krzyżówki, wykonując plakaty, układając hasła czy piosenki antynikotynowe.
W klasach 6 SP i klasach 3 gimnazjum przeprowadzone zostały lekcje „Poznanie zasad zdrowego żywienia” i „Piramida zdrowia”. Uczniowie wykonywali prace, a najlepsze z nich znalazły się na wystawie.
Do obchodów „Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia” włączyła się również nasza biblioteka, w której zorganizowana została wystawa książek o tematyce zdrowotnej. W międzyczasie uczniowie mogli zaopatrzyć się w zdrową żywność w postaci kolorowych kanapek. Akcję zakończył rajd rowerowy dla wszystkich chętnych i program artystyczny skierowany do dzieci klas 0-4 przygotowany przez zerówkowiczów i uczniów klasy 4b. Mamy nadzieję, że za rok program obchodów będzie równie bogaty. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za ich zaangażowanie.
E. Dadyńska


PODWÓJNY SUKCES PLASTYCZNY

Już po raz dziesiąty nasi uczniowie wzięli udział w XVIII edycji ogólnopolskiego i XI polsko – litewskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „ BARWY ZIEMI” zorganizowanego przez Muzeum Geologiczne PIB w Warszawie. Po raz drugi AGNIESZKA OSSOLIŃSKA z klasy VI b zdobyła II miejsce w Półfinałach Konkursu Plastycznego w Szczecinie. Drugi uczeń MARCEL TOMASZEK z klasy V b zdobył WYRÓŻNIENIE. Podczas uroczystości w dniu 19 maja 2017 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin nagrody wręczali Prezydent Miasta Szczecina i Dyrektor Oddziału Pomorskiego PIB-PIG w Szczecinie. Przypomnijmy, że największym sukcesem AGNIESZKI OSSOLIŃSKIEJ w 2015 roku było zajęcie I miejsca w Polsce, III miejsca w finale polsko – litewskim i zdobycie nagrody publiczności. Wtedy to ona reprezentowała dwa województwa Zachodniopomorskie i Lubuskie w finałach w Muzeum Geologicznym w Warszawie. Prace plastyczne zostały wykonane na lekcji plastyki pod kierunkiem SŁAWOMIRA NOWICKIEGO.WYJŚCIE KLAS ZEROWYCH DO PIEKARNI

W dniu 17.05.2017 grupa 0 A i 0 B odwiedziła piekarnię w Chociwlu. Dzięki uprzejmości kierownictwa piekarni, dzieci mogły zapoznać się z pracą piekarza, z etapami powstawania chleba. Po wizycie w piekarni każde dziecko umie wymienić składniki potrzebne do upieczenia chleba, rodzaje mąki , z której wypieka się chleb a także zna wartość smakową i odżywczą chleba. Na zakończenie każde dziecko degustowało chleb i otrzymało pyszną, świeżutką bułeczkę.
B. Malinowska i A.Olesińska


GIMNAZJALIŚCI W KARPACZU - ZIELONA SZKOŁA

Tuż po Świętach Wielkanocnych uczniowie klas I i II gimnazjum wyjechali na sześciodniową wycieczkę do Karpacza. Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu wyruszyliśmy zwiedzać miasto, którego krajobraz przypominał środek zimy, padał puszysty śnieg i było bardzo zimno. Kolejne dni były dokładnie zaplanowane, na początek wyruszyliśmy brnąc w śniegu po łydki na Samotnię, wyprawa przypominała szkołę przetrwania, ale wszyscy daliśmy radę. Mieliśmy też możliwość podziwiać wodospad Kamieńczyk i Szklarka, trasa pod górkę przypominała tor saneczkowy, ale i tu oczywiście dzielni uczniowie i Panie nie dali za wygraną. Kolejne dni obfitowały w szereg atrakcji i niespodzianek, zdobywaliśmy Chojnik, mimo morderczego marszu, było warto, widoki były bezcenne. Odwiedziliśmy też Szklarską Porębę i Jelenią Górę. Było kino,basen w hotelu Gołębiewski, zjazd torem saneczkowym, tylko dla odważnych. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Karpacza, dzięki nim dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o karkonoskiej przyrodzie, o tym,że góry tak piękne i niezwykłe w jednej chwili mogą stać się niebezpieczne, a dzika natura mało przyjazna człowiekowi. Opiekunkami były Pani Ewa Misztela, Wioletta Szałczyńska-Cholewa, Barbara Modrzejewska. Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili,że są wartościowymi młodymi ludźmi, byli chętni i niezwykle aktywni, z całą pewnością pracownicy domu wczasów dziecięcych - Architekton będą nas dobrze wspominać. Myślę,że w przyszłym roku szkolnym również wybierzemy się na wycieczkę, czy to będą góry, a może tym razem nad morze...?
Wioletta Szałczyńska-Cholewa
Z wizytą u saperów…

Święto 2. stargardzkiego batalionu saperów, czyli popularny Dzień Sapera to uroczyście obchodzone Święto Wojsk Inżynieryjnych. 25. kwietnia 2017 r. był drugim dniem obchodów, w których mieli okazję uczestniczyć uczniowie chociwelskiego gimnazjum. Dzięki specjalnemu zaproszeniu mogli wziąć udział w tym elemencie uroczystości, który odbył się w jednostce wojskowej na placu apelowym batalionu. O godzinie 1300 rozpoczęła się część oficjalna: złożenie meldunku, wciągnięcie na maszt flagi i przemówienia dowódców. Uroczysty apel , który obserwowali uczniowie, to także wyróżnienia saperów uhonorowanych pamiątkową odznakę 2. stargardzkiego batalionu saperów. Ponieważ pogoda nie sprzyjała ani gościom, ani uczestnikom imprezy – było zimno, padał przelotny deszcz – wszyscy z niecierpliwością czekali na kolejny punkt programu: wojskową grochówkę.
Po okolicznościowych przemówieniach oficjalne uroczystości zakończyła defilada pododdziałów i sprzętu stargardzkiego batalionu, a wtedy trzecioklasiści z przyjemnością usiedli w wojskowych namiotach, delektując się gorącą i smaczną żołnierską zupą. Później nastąpiło to, na co najbardziej czekali młodzi goście – oglądanie, podziwianie i zwiedzanie pojazdów wojskowych. Wśród naszych uczniów było wielu chętnych, którzy zajrzeli do każdego wehikułu, weszli do popularnego rosomaka i wzięli do ręki wojskową broń. A wszystko to pod okiem żołnierzy prezentujących z dumą wyposażenie 12 Brygady Zmechanizowanej. Dużym zainteresowaniem cieszyli się także przedstawiciele jednostki konnej – przy pięknie umundurowanych koniach gromadził się spory tłum dzieci i dorosłych. Wizyta w jednostce wojskowej to na pewno dla gimnazjalistów ciekawa lekcja historii z elementami patriotyzmu.
Opiekunowie klasy 3a, 3b, 3c (A.Otenbrajt, A.Guziel, A.Szczepaniak i G.Chudyk)


Szkolny Festiwal Piosenki

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu potrafią śpiewać. Mogliśmy się o tym przekonać w dniu 27 kwietnia podczas Szkolnego Festiwalu Piosenki. Przed publicznością i jury, w składzie: p. Ewa Falkowska, p. Irena Kapłun, p. Barbara Modrzejewska i p. Sylwia Pieluszczak, zaprezentowało się 17 uczniów kl. 0 – III. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dobrą znajomością tekstu, wyczuciem rytmu i melodii. Występy dzieci zostały nagrodzone brawami. Po prezentacji piosenek wszyscy wokaliści otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz zakładki i odblaskowe żyrafki od SKO. Po ożywionej dyskusji jury wybrało najlepszych.
kategoria I - kl. 0 – I
I miejsce Zofia Kowalewska kl. 0 b
II miejsce Zuzanna Staniszewska kl. 0 b
III miejsce Zuzanna Maślak kl. 0 b
wyróżnienie Łucja Łaniec kl.I a
kategoria II - kl. II – III
I miejsce Julia Krzosek kl. III b
II miejsce Zuzanna Samujło kl. III a
III miejsce Aleksandra Dziakowicz kl. III a i Kornelia Rucińska kl.II c
Wyróżnienie Marta Wiśniewska kl. III a
Nagroda od SKO Malwina Niżałowska kl. II c
organizatorka Ewa Falkowska


KLASY CZWARTE W TEATRZE

26 kwietnia 2017 r. klasy czwarte odwiedziły SCK w Stargardzie. Wrocławski teatr przedstawił młodym widzom klasykę literatury jaką jest „Księga dżungli”. Spektakl był historią opartą o zbiór opowiadań angielskiego pisarza i noblisty – Rudyarda Kiplinga. Dzieciom podobały się kostiumy oraz ruchoma scenografia. Zachwycały również piękne i mądre pieśni. Miło spędzony czas na pewno długo pozostanie w pamięci.

Wychowawcy: Ewa Dadyńska i Aneta TkaczykSZTAB WOŚP W CHOCIWLU NA MEDAL!

25. Finał to niemały jubileusz powstania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - ćwierć wieku. Z tej okazji wręczone zostały pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. Wśród nagrodzonych pamiątkowymi medalami znaleźli się m.in: sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele sztabów, w tym Sztab z Chociwla. ”Można Orkiestry nie lubić, ale nie można jej nie zauważyć. 25 Finałów, to 25 lat wspierania polskiej medycyny. Żaden zakup nie mógłby być możliwy, gdyby nie darczyńcy, sponsorzy, przyjaciele Orkiestry i my doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale” - mówi Jerzy Owsiak - prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Medal wraz z certyfikatem dla naszego Sztabu to również podziękowanie dla wszystkich mieszkańców, osób, które czynnie włączyły się w tą ogólnopolską akcję charytatywną. Dziękuję, że jesteście z nam!
Szef Sztabu WOŚP w Chociwlu
Jerzy Falkowski

SPRZĄTANIE ŚWIATA

21.04.2017r. wszystkie klasy Szkoły Podstawowej wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata", która była zorganizowana z okazji Dnia Ziemi.Uczniowie z klas 0-VI pod opieką wychowawców sprzątali część naszego miasteczka. Akcja zakończyła się pieczeniem kiełbasek na ognisku. Składamy podziękowania Panu Robertowi Kawie , który przygotował i nadzorował zorganizowanie ogniska dla dzieci.
Fot.- p. Agnieszka PiotrowskaKOLEJNA PIESZA WĘDRÓWKA .....

W sobotę dnia 22.04.2017r. odbył się rajd pieszy, organizowany przez Oddział PTTK w Stargardzie przy współpracy Gimnazjum w Maszewie pod hasłem : I V RAJD w Hołdzie Naszemu Patronowi Gośćmi uczestniczącymi w rajdzie była grupka naszych stałych , niezwykle wytrwałych miłośników zdobywania kolejnych odznak i poznawania ciekawych miejsc w okolicznych gminach. Tym razem trasa rajdu liczyła 13 km . Swoje zmagania rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta Maszewa, Izby Pamięci , która mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Maszewie. I tak oto dowiedzieliśmy się , iż Maszewo ma swoje małe środowiskowe muzeum . Uczestnicy rajdu z zaciekawieniem słuchali opowieści Pana Marka, opiekuna Maszewskiej Izby Pamięci . Przyglądali się znaleziskom archeologicznym w gablotach oraz przedmiotom dawnego użytku z lat 40, 50, 60 i 70. Następnym punktem naszej wędrówki było poznanie ścieżki edukacyjnej w pobliskim lasku-parku w Maszewie. Podziwialiśmy ciekawie ukształtowany teren z jeziorkiem, drzewami, roślinkami - zawilcami, które rozpościerały swoje biało-zielone dywany . Kolejnym i ostatnim celem było dotarcie do miejscowości Maciejewo, gdzie zwiedziliśmy odrestaurowany zamek, który położony jest niezwykle malowniczo. Uczestnicy rajdu podziwiali konie oraz przepiękne pawie i bażanty, które zobaczywszy tak liczną gromadę pokrzykiwały na nas. Na zakończenie naszych sobotnich zmagań poczęstowano wszystkich uczestników pierogami, które niezwykle szybko znikały.
J. Machlańska, R. Binkowska, A. WoźniakPRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie. Obchodzone są na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych jest Triduum Paschalne rozpoczynające się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Ponieważ środa 12.04.2017 r. była ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczną w Zespole Placówek Oświatowych, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli obejrzeć przedstawienie wielkanocne przygotowane przez uczniów klasy 4 b i 5 a po kierunkiem pani Marii Zaklukiewicz i Ewy Dadyńskiej. Oprawę muzyczną zagwarantowały „Perełki” z akompaniamentem pani Anny Jachury. Występ młodych aktorów był okazją do wspólnego spotkania dzieci i nauczycieli przed świętami oraz zachęcaniem do kultywowania tradycji wielkanocnych. Ich elementem jest min. składanie najbliższym życzeń. W domach rodzinnych odbywa się to po poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę, a w szkole już teraz życzymy uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.
E. Dadyńska


KIERMASZ WIELKANOCNY

5 kwietnia 2017r. w holu Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu w godzinach popołudniowych odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych. Podczas imprezy sprzedawano wytwory pracy uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum, uczestników dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz pań z Gminnego Koła Gospodyń. Dodatkowo rodzice wspomogli kiermasz swoimi wypiekami oraz cykliczną akcją szkolną „Słodkie środy”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, co miało swoje odzwierciedlenie w zebranej kwocie. Dochód ze sprzedaży wyniósł bowiem aż 2.000 zł! Zostanie on przeznaczony na organizację II Rodzinnego Pikniku Profilaktycznego z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca 2017r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu. Składamy ogromne podziękowania Rodzicom, Dzieciom i Nauczycielom za zaangażowanie, pomoc i wsparcie naszej akcji. Dzieląc się z Wami sukcesem, pragniemy zaprosić Państwa i dzieci do podjęcia wspólnej decyzji w jaki sposób wydać pozyskane środki. W związku z tym wprowadzamy głosowanie na DARMOWĄ atrakcję dostępną dla wszystkich dzieci podczas II Rodzinnego Pikniku Profilaktycznego z okazji Dnia Dziecka.
PROPOZYCJE:
1. Zamki dmuchane i zjeżdżalnia.
2. Wata cukrowa, popcorn i słodka niespodzianka.
3. Inne pomysły dzieci i rodziców.
Głosy można oddać w świetlicy szkolnej podając powyższy, wybrany numer atrakcji (np. głosuję na propozycję nr.1) bądź własny pomysł. Głosujemy do końca kwietnia! Przewodnicząca Rady Rodziców
Marzanna Orzeszak
Samorząd Uczniowski
psycholog


Protokół komisji rekrutacyjnej przyjęć do Przedszkola na rok 2016/2017


KOLOROWA WIELKANOC z SKO

W świątecznej atmosferze przebiegał konkurs plastyczny pod nazwą "Kolorowa Wielkanoc z SKO", zorganizowany przez opiekunów SKO. W dniu 3 kwietnia uczniowie klas I-III, wykorzystując różne materiały i techniki plastyczne, tworzyli prace konkursowe. Na kartkach powoli pojawiały się pisanki, zające, kurczaki. Nie zabrakło też form przestrzennych. Efekty działalności dzieci można podziwiać na szkolnej gazetce SKO. W konkursie uczestniczyło 27 uczniów. Nagrodziliśmy prace uczniów:
I miejsce: Urszula Musiałowska kl. IIIa,
II miejsce: Amelia Serafin kl. IIIa oraz Roksana Majsakowska kl. IIa,
III miejsce: Maja Miklas kl. IIa, Maja Tyczko kl. IIc, Agata Rybak kl. IIIb przyznaliśmy również wyróżnienia dla: Malwina Niżałowska kl. IIc, Nadia Łaniec kl. IIIa, Aleksandra Michalak kl. Ia, Zuzanna Samujło kl IIIa, Oliwia Kwaśniewska kl.IIb, Aleksandra Gilewska kl. IIa.
Opiekunka SKO
Ewa Falkowska


Akcja sadzenia drzew

akcja sadzenia drzewek" 1000 drzew na sekundę"- koordynator akcji Robert Kawa. Udział w sadzeniu wzięła klasa II A, B, C,.
opiekunowie Janusz Borys, Waldemar Ślusarczyk


Ogłoszenie


Niektórzy lubią poezję

Niektórzy lubią poezję – pod takim hasłem odbył się tegoroczny konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjum. Kilkunastu uczniów zmierzyło się z niełatwym zadaniem artystycznej interpretacji wybranych wierszy ulubionych poetów. Jury, w składzie którego znalazła się przedstawicielka Samorządu Szkolnego, Julia Babirecka , podkreśliło wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu. Zwyciężczynią została Paulina Orzeszak, ucz. kl III C. Oceniających ujęła dojrzałą interpretacją wiersza W. Szymborskiej „Koniec i początek”. II miejsce przyznano Alicji Suproniuk z kl. I A, a III miejsce równorzędnie zajęły uczennice: Alicja Borys z kl. II B i Natalia Delida z kl. I A. Wyróżnienie za sugestywną i pełną ekspresji interpretację ballady A. Mickiewicza „Romantyczność” przyznano Natalii Smuczak z kl. III C. Gratulacje należą się wszystkim występującym, uczestnicy konkursu wykazali się bowiem nie tylko talentem, ale też wrażliwością i odwagą.
Alicja Guziel


Ogłoszenie


Ogłoszenie


Powitanie wiosny

Pod takim tytułem odbył się kolejny rajd pieszy , organizowany przez Oddział PTTK w Stargardzie. Uczestnikami rajdu z naszej szkoły byli uczniowie z klas: II a i b , III b oraz V w ilości 16 uczniów oraz 5 dorosłych: rodzice i opiekunowie. Celem rajdu było poznanie okolic Stargardu , walorów krajoznawczych miasta oraz nieustająca promocja turystyki . Niestety ze względu na kapryśną , marcową pogodę, trasa rajdu została zmieniona, a sam rajd przybrał formę „ spaceru w czasie deszczu”. Trasa rajdu liczyła ok.6 km. Uczestnicy rajdu przeszli ulicami Sienkiewicza, Kwiatowei i Reymonta poznając ciekawą, dawną architekturę budynków. Zwiedziliśmy również wojenny cmentarz wojskowy, który wzbudził ogromne zainteresowanie ciekawymi opowieściami przewodnika. I tak w miłej atmosferze , dobrym nastroju , z kroplami deszczu na parasolach i pelerynach ukończyliśmy nasz kolejny rajd pieszy.J. Machlańska , R. Binkowska , A. Woźniak


Ogłoszenie


Wiosno, wiosno... Ach to Ty!


DZIEŃ MATEMATYKI pod hasłem ,,Pieniądze to nie wszystko”

Dnia 13 marca 2017r w Szkole Podstawowej w Chociwlu oraz Gimnazjum, w ramach obchodów Dnia Matematyki (obchodzonego 12 marca) , w klasach zamiast lekcji odbyły się Klasowe Turnieje Matematyczne. Do zabawy przystąpiły klasy IV – VI oraz klasy gimnazjalne. Turnieje poprowadzili nauczyciele matematyki i przyrody. Uczniowie wykonali plakaty, nazwy grup a nauczyciele przygotowali klasy. Dzieci podzielone na grupy wybierały pytania i rozwiązywały \ zadania dotyczące pieniędzy. Liczyła się prawidłowa odpowiedź w odpowiednim czasie. Celem turnieju było rozbudzić zainteresowania matematyką oraz rozwijać zdobytą wiedzę na temat pieniądza i nie tylko. Dzieci były bardzo zaangażowane w zabawę. Turniej się podobał. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze a grupa, która wygrała otrzymała oceny celujące.
Organizator SP – W. Zasławska
Gimnazjun – H. Chwiluk


Ogłoszenie


Mili goście w naszej szkole.

Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole corocznie odbywają się apele promujące bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć. W tym roku oprócz występów uczniów klas „0” i 5 c oraz rozdania nagród w konkursach, na apelu pojawili się niespodziewani goście. Do naszej szkoły przybyli policjanci – przewodnicy psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wraz z podopiecznym, owczarkiem belgijskim wabiącym się Ergo. Przed pokazem umiejętności Erga pogadankę o bezpiecznym wypoczynku z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci wygłosił aspirant Krzysztof Kasprzak. Po pogadance przyszedł czas na popisy Erga. O szkoleniu psów służbowych, ich zadaniach i posiadanych umiejętnościach bardzo ciekawie opowiadał aspirant Tomasz Betler a sierżant sztabowy Władysław Łysoń wydawał komendy, które wykonywał Ergo. Za zaprezentowanie swoich umiejętności Ergo otrzymał gromkie brawa i …duży worek karmy. Na koniec apelu w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze” aspirant Krzysztof Kasprzak wręczył wszystkim uczniom opaski odblaskowe. Dziękujemy naszym miłym gościom za przybycie i mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi jeszcze raz podczas apelu profilaktycznego w czerwcu.
Wychowawcy świetlicy


Rekolekcje


Rekolekcje


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT GIMNAZJUM O PUCHAR DYREKTORA ZPO W CHOCIWLU

W dniu 4.03.2017r. w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Gimnazjum o Puchar Dyrektora ZPO w Chociwlu. W turnieju udział wzięło pięc zespołów. Rozgrywki odbyły się systemem pucharowym ,,każdy z każdym”.
I m-ce zajęła kl. III A
II m-ce zajęła kl. III B
III m-ce zajęła kl. II A
IV m-ce zajęła kl. IA
V m-ce zajęła kl. III C
Trzy pierwsze klasy otrzymały z rąk Pani dyrektor ZPO w Chociwlu, puchary ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu, ponadto wręczono statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju, którą została Wiktoria Filipczak z kl. III A. Każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy. Sędzią zawodów był p. Jarosław Jaszczuk. Nad przebiegiem zawodów czuwała p. Małgorzata Chilmon oraz p. Janusz Borys. Sponsorem zawodów była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu, która oprócz pucharów oraz statuetki dla najlepszej zawodniczki, ufundowała dwie piłki siatkowe. Cała impreza przebiegała w miłej, sportowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom i wychowawcom klas za przybycie.
Nauczyciele wychowania fizycznego


Informacja dla rodziców


Ferie w świetlicy szkolnej

W dniach od 14 do 16 lutego 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów naszej szkoły, którzy chcieli aktywnie spędzić dni wolne od nauki. Dla chętnych uczestników zajęć przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć a dla uczniów mieszkających w Sołectwach zorganizowano dowozy. W pierwszym dniu zajęć warsztaty teatralne dla wszystkich dzieci prowadziła zaprzyjaźniona z naszą placówką pani Kinga Binkowska – pedagog, animator kultury. W tym też dniu uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” wraz z opiekunkami p. Renatą Binkowską i Anną Baran ubrane w koszulki z napisem „Zauważ mnie” przygotowały happening z okazji obchodzonego w naszej gminie Dnia Chorych na Padaczkę. Uczestnicy happeningu wręczali ulotki informujące o akcji a także częstowali smakowitymi jabłkami wszystkich napotkanych mieszkańców. Odwiedzili również instytucje i sklepy mające swoją siedzibę przy głównej ulicy naszego miasta. W tym dniu w zajęciach wzięło udział 15 uczniów SP i GM. W środę w przygotowanych zajęciach uczestniczyło tylko 10 uczniów, a szkoda bo tematem dnia było zdrowe odżywianie, dekoracja stołu oraz znaczenie wody źródlanej dla organizmu. Uczniowie i nauczyciele, którzy uczestniczyli w zajęciach na początku przygotowywali „osobiste” kanapki z zaproponowanych artykułów. Następnie pani Alicja Jabłecka – pielęgniarka szkolna omawiała pozytywne i negatywne działanie na nasz organizm składników przygotowanej kanapki. Pani Alicja w kilku zdaniach opowiedziała też o konieczności picia odpowiedniej ilości źródlanej wody. W czwartek na zajęciach pojawiło się aż 25 uczniów! Piętnaścioro z nich uczestniczyło w zajęciach przeprowadzonych w pracowni technicznej. Pozostali mogli spotkać się z bohaterami najpopularniejszych bajek i baśni. W tym dniu czynna była biblioteka szkolna i to tam panie bibliotekarki przeprowadziły zajęcia pt. „W krainie bajek i baśni”. Druga część zajęć odbyła się już w świetlicy i była tematycznie powiązana z zajęciami przeprowadzonymi w bibliotece. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych i plastycznych – projektowały pod okiem opiekunów stroje dla księżniczek. W przerwie wszyscy uczestnicy zajęć wspólnie pałaszowali ze smakiem przygotowane przez nauczycieli kanapki. W ostatnim dniu uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się o przygotowanych dla nich zajęciach. Realizacja wszystkich zaplanowanych działań nie byłaby możliwa bez bezinteresownego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia sponsorów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za poświęcony czas oraz sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chociwlu oraz panu Andrzejowi Babireckiemu za życzliwość i przekazanie funduszy, które pozwoliły na przeprowadzenie zajęć.
Dziękujemy.
Wychowawcy świetlicy


Informacja dla rodzicówWniosek dożywianie

Historia restauracji


Ceny posiłków dla dzieci i dorosłych


Bal karnawałowy


Daj pluszaka dla dzieciaka!


II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatrzyków Obcojęzycznych

1 lutego 2017 r. uczniowie z klasy 6b: Michał Dolatowski, Oliwia Gumna, Roksana Karcewicz, Konrad Kożak, Oskar Lubiński, Olaf Nalewski, Agnieszka Ossolińska, Julia Rucińska, Anna Rybak, Adam Sarnecki, Błażej Szymczak, Jakub Tkacz oraz Klaudia Wiśniewska zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatrzyków Obcojęzycznych w ZSP w Suchaniu. W konkursie wystawionych zostało 7 sztuk teatralnych w językach niemieckim i angielskim. Nasi uczniowie przygotowali „Królewnę Śnieżkę” (Schneewittchen) w 5 językach: niemieckim, angielskim, polskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. W tym roku lepsi od nas okazali się gospodarze konkursu (uczniowie trzeciej klasy gimnazjum ze sztuką „Kraina lodu” w języku angielskim). Za zajęcie drugiego miejsca otrzymaliśmy puchar dla szkoły. Naszą wersję Królewny Śnieżki obejrzały przed feriami zimowymi przedszkolaki oraz uczniowie klas 3 szkoły podstawowej. Od pani dyrektor uczniowie otrzymali notesy i długopisy, a od pań z przedszkola słodycze w podziękowaniu za występy dla najmłodszych.Pamiętajmy, że przygotowania do wystawienia sztuki teatralnej obejmują nie tylko nauczenie się roli na pamięć w obcym języku, lecz również opracowanie scenografii, a także przygotowanie odpowiednich strojów. W imieniu dzieci oraz swoim bardzo dziękuję rodzicom za pomoc, opiekę i wsparcie przy opracowaniu rekwizytów i dekoracji. Dziękujemy również szkole za to, że ufundowała i opłaciła nam przejazd do Suchania.
Anna Jachura


Dyskoteka karnawałowa


APEL PROFILAKTYCZNY DLA KLAS VI i GIMNAZJUM

Dnia 9 lutego 2017r. w holu szkoły odbył się apel profilaktyczny dla klas VI oraz gimnazjum przygotowany przez jedenaścioro gimnazjalistów (O. Jakubowska, N. Smuczak, K. Powązka, S. Makowski, M. Wiśniewski, W. Skura, K. Makarska, A. Suproniuk, N. Delida, G. Jaźwińska i K. Olejniczak). Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowały panie W. Szałczyńska –Cholewa i psycholog J. Strzałek. Gimnazjaliści zaprezentowali zebranej publiczności spektakl pt.: ”Podwójne zaproszenie” będący kontynuacją programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Po przedstawieniu psycholog szkolny wraz z dyrektorem szkoły panią Ireną Kapłun wręczyli wybranym uczniom nagrody. I tak w konkursie plastycznym „Podejmij właściwą decyzję – drzewko decyzyjne” zorganizowanym przez PSSE Stargard Kornelia Pasierbek z klasy III c gimnazjum zajęła na szczeblu powiatowym II miejsce, a O. Jakubowska III. Dodatkowo praca Kornelii Pasierbek została zakwalifikowana do konkursu na szczeblu wojewódzkim, gdzie została doceniona II miejscem. Wyróżnienie zaś przypadło trzem gimnazjalistom: F. Szczepaniakowi, N. Dolińskiej i M. Szafarczykowi. Brawo!
Joanna Strzałek


Walentynki w naszej bibliotece

Dzisiaj bibliotece czekały na czytelników niespodzianki. Chętni mogli wybrać jedną z paczuszek i wypożyczyć bez wcześniejszego oglądania książki. Wśród dzieciaków znaleźli się nawet tacy, którzy zwykle nie zaglądają do biblioteki.


Dzień Babci i Dziadka

Grupa 3,4 latków z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu wystąpiła dla ukochanych Babć i Dziadków. Uroczystość odbyła się 27 stycznia w holu hali sportowej. Dzieci pod opieką p.M.Dolatowskiej i A. Niżałowskiej dały piękny występ artystyczny. Po krótkim przedstawieniu wszyscy udali się ns słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrówka.
M. Dolatowska, A. Niżałowska


Bal karnawałowy w Przedszkolu

8 lutego 2017 roku przedszkolaki brały udział w balu karnawałowym, który poprowadził wodzirej zaproszony przez pana fotografa. Dzieci były pięknie przebrane. Zabawa trwała dwie godziny i wszyscy bardzo dobrze się bawili. Zaangażowanym rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji balu.


ROBOTYKA DLA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie klasy II c z chęcią uczestniczą w zajęciach z robotyki. Uczą się składania robotów z klocków LEGO według podanej instrukcji. Po jego skonstruowaniu układają program na tablecie tak, aby robot poruszał się prosto, do tyłu, reagował na przeszkody. Zajęcia wymagają od uczestników współpracy, dokładności i precyzji w łączeniu elementów, a przede wszystkim logicznego myślenia.
Ewa Falkowska


ROBOTYKA DLA NAJMŁODSZYCH

Uczniowie klasy II c z chęcią uczestniczą w zajęciach z robotyki. Uczą się składania robotów z klocków LEGO według podanej instrukcji. Po jego skonstruowaniu układają program na tablecie tak, aby robot poruszał się prosto, do tyłu, reagował na przeszkody. Zajęcia wymagają od uczestników współpracy, dokładności i precyzji w łączeniu elementów, a przede wszystkim logicznego myślenia.
Ewa Falkowska


„ Poezja to magia, poezja to czary. Miejsce niezwykłe, aż nie do wiary ! ”

09.02.2017 r. w Szkole Podstawowej w Chociwlu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0-III . Celem konkursu było popularyzowanie literatury pięknej , rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Uczniowie recytowali cieszące się ogromną popularnością wiersze J. Brzechwy, S Strzałkowskiej, J. Tuwima , jak i innych autorów. W konkursie uczestniczyło 33 uczniów klas 0 – III. Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom. Komisja w składzie p. psycholog Joanna Strzałek, p. logopeda Barbara Modrzejewska, p. pedagog Maria Pelechowicz oraz jako rodzic p. Alicja Jabłecka, miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze najlepiej recytujących. Po długich obradach wybrano zwycięzców na różnych poziomach. I tak w kategorii klas 0:
I miejsce zajęła Zofia Kowalewska, Zuzanna Staniszewska
II miejsce Amelia Sumisławska
III miejsce Jakub Wajsberg
Wyróżnienie: Jakub Żurawowicz, Mateusz Hula, Filip Falana, Hanna Szubielska.
W kategorii klas I:
I miejsce zdobyły dwie uczennice: Milena Lubasińska i Anastazja Zgodda
II miejsce Alicja Klimczuk
III miejsce zajęli Maja Korpus i Aleksandra Michalak

W kategorii klas II:
I miejsce zdobyli : Konrad Kryj i Cezary Szarubka
II miejsce zajęli: Roksana Majsakowska i Wojciech Zaklukiewicz
III miejsce zdobyły: Nadia Czechura i Hanna Hoflich
Wyróżnieni: Aleksandra Mucha, Lena Pietrzak, Nikola Skorupska, Aleksander Gumny, Oliwia Kwaśniewska
W kategorii klas III:
I miejsce zajęli: Piotr Cieliński i Aleksandra Dziakowicz
II miejsce zdobyła: Lena Suchorab
III miejsce zdobyli : Mateusz Śniadecki i Julia Apiecionek
Wyróżnienie: Natasza Niżałowska, Agata Rybak, Hubert Okoniewski, Oliwia Lemke.
Po recytacjach wierszy, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne podarunki . Na najbliższym apelu zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody książkowe, a wyróżnieni uczestnicy dyplomy . Całość konkursu uwieczniono pamiątkowymi zdjęciami.

Jolanta Machlańska, Renata Binkowska


STARGARD TAJEMNICZY

Pod takim właśnie tytułem odbył się kolejny rajd pieszy , organizowany przez Oddział PTTK w Stargardzie. Uczestnikami rajdu z naszej szkoły byli uczniowie z klas: II a i b , III b oraz V w ilości 16 uczniów oraz 5 dorosłych: rodzice i opiekunowie. Celem rajdu było poznanie historii, zabytków i walorów przyrodniczo-krajoznawczych miasta Stargardu oraz promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji. Stąd też , nasz rajd liczący ok. 5 km przybrał formę spacerową. Uczestnicy rajdu zebrali się pod Bramą Pyrzycką, spacerowali ulicami Stargardu, poznając legendy związane z różnymi obiektami w mieście. Rajd wzbudził wśród uczestników ogromne zainteresowanie i zdziwienie, że miasto kryje w sobie tyle legend.
J. Machlańska , R. Binkowska, A. Woźniak


Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to uroczystość, o której pamiętały wszystkie wnuczęta z przedszkola. W dniu 2 lutego 2017 r. w radosnym nastroju śnieżynki, baśniowe skrzaty, kolorowe motylki, biedroneczki, żabki i mróweczki oraz bajkowe kwiaty przywitały swoich Dziadków. Na scenie tętniło od tańców, śpiewu i wierszy przeznaczonych tylko dla najbliższych. Ten artystyczny występ, w dowód wdzięczności, sprawił wiele radości wszystkim Babciom i Dziadkom. Wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i słodkie prezenty. Wszyscy delektowali się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
M. Klimczak, M. Dylik


Ferie


Ferie


KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

6 lutego 2017 r. odbył się coroczny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Pierwszym etapem konkursu były eliminacje klasowe. Każdą klasę reprezentowało trzech przedstawicieli. Głównym celem konkursu było min. rozwijanie zdolności recytatorskich i prezentacja umiejętności uczniów, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego. W komisji oceniającej występy uczniów znalazły się panie: Maria Zaklukiewicz, Anna Jachura i Ewa Dadyńska. Korzystając z obecności wśród widowni uczniów klasy trzeciej gimnazjum jury wsparło s ię również na ocenach starszych koleżanek recytatorów. Jury dokonało oceny wg określonych w regulaminie kryteriów. Na punktację wpływ miał: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, dykcja, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Do ważnych, choć niepunktowanych, zasad zależał właściwy ubiór recytującego. Po podsumowaniu wszystkich punktów komisja ogłosiła zwycięzców tegorocznego konkursu w poszczególnych kategoriach. Medalowe miejsca zajęli:
Klasy 4: I miejsce Kamila Kolman kl. 4 b
II miejsce Wiktoria Pater kl. 4 a
III miejsce Malwina Szymańska kl. 4 b
Klasa 5: I miejsce Sandra Kucak kl. 5 b
II miejsce Weronika Łagocka kl. 5 b
III miejsce Aleksandra Babirecka kl. 5 a
Klasa 6: I miejsce Anna Rybak kl. 6 b
II miejsce Zuzanna Jabłecka kl. 6 c
III miejsce Julia Dziakowicz kl. 6 a i Wiktoria Falkowska kl. 6 c.
Na najbliższym apelu zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe wraz z dyplomami, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa. Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich są pochwały wpisane do dzienników lekcyjnych i bardzo dobre oraz celujące oceny z języka polskiego. Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy przygotowywali młodych artystów i już dziś zachęcamy do udziału w konkursie, który odbędzie się za rok.
Org. Ewa Dadyńska


Zebrania z rodzicami


Zebrania z rodzicami

Spotkania z rodzicami 07.02.2017 r.( wtorek)
Uruchomione zostały autobusy liniowe PKS Gryfice.
Opłata za przewóz w/g taryfy.


Dzień Babci i Dziadka

Grupa 3 latków z Przedszkola Miejskiego w Chociwlu dała piękny występ artystyczny dla ukochanych Babć i Dziadków. Nad wszystkim czuwały pani E.Myszka i pani K.Ossolińska. Po przedstawieniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy STO LAT!


Certyfikaty


IV Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek „A my do Betlejem”

22 stycznia 2017 r. odbył się już po raz czwarty Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez panią Annę Jachurę. Jej działania wspierała pani Maria Zaklukiewicz i pan Rafał Jachura, który od czterech lat dopinguje żonę i angażuje się w przygotowanie festiwalu, pełniąc również rolę prowadzącego. Jak każdego roku uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i gimnazjum. Dzięki życzliwości Ks. Proboszcza Jerzego Senderka festiwal mógł odbyć się w pięknej świątecznej scenerii naszego kościoła i przy udziale wielu słuchaczy, którzy poświęcili niedzielne popołudnie, by wspierać małych artystów. W jury znaleźli się znani nam już z ubiegłego roku pani Sylwia Wieleba (osoba o wielkiej wrażliwości muzycznej, związana niegdyś z poezją śpiewaną i piosenką aktorską) i pan Przemysław Wieleba (wykładowca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie) oraz pani Aleksandra Śliwowska (absolwentka szkoły muzycznej w Toruniu, a obecnie dyplomantka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyka). Festiwal był też okazją, by nagrodzić zwycięzców konkursu na plakat konkursu. Nagrody za najlepsze prace plastyczne otrzymały: I miejsce – Dominika Mańkowska, II miejsce – Hanna Jachura, III miejsce – Sandra Bajda. Praca Dominiki znalazła się na plakatach reklamujących szkolny festiwal. Impreza rozpoczęła się od wspólnego występu taty i córki, czyli pana Przemysława Wieleby członka jury i jego córki Eryki. Wspólnie zaprezentowali kilka utworów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Jak stwierdzili członkowie jury, po wysłuchaniu wszystkich śpiewających, widać było wyraźny postęp, czy to w interpretacji wokalnej, poprawności rytmicznej, czy też ogólnym wyrazie artystycznym młodych wokalistów. Wybór najlepszych nie był łatwy. Po burzliwych obradach, podczas których cierpliwa widownia wspólnie kolędowała z „Perełkami”, ostatecznie jury zdecydowało, by nagrody otrzymali:
W kategorii klas 1-3
I miejsce – Julia Krzosek i Hubert Okoniewski,
II miejsce – Zuzanna Samujło i Andrzej Sęk,
III miejsce – Marta Wiśnewska i Aleksandra Dziakowicz.
W kategorii klas 4-6
I miejsce – Natalia Nowak i Julia Dziakowicz,
II miejsce – Wiktoria Nowaczewska i Sandra Kucak,
III miejsce – Wiktoria Czyżewska, Zuzanna Nawrocka i Roksana Karcewicz.
W kategorii klas gimnazjalnych:
I miejsce – Lidia Jachura,
II miejsce – Karolina Olejniczak,
III miejsce – Alicja Borys.
GRAND PRIX festiwalu zdobyła KLAUDIA WIŚNIEWSKA. Szczerze i gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu. Gratulujemy szczególnie odwagi, muzykalności i zdolności artystycznych, których jak widać naszym uczniom nie brakuje. Szczególne podziękowanie kierujemy do sponsorów, dzięki którym wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo piękne puchary. Dziękujemy państwu Iwonie i Mariuszowi Rucińskim, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Krystynie Ossolińskiej i Ks. Proboszczowi. Już dziś zapraszamy na festiwal, który odbędzie się za rok.

Organizatorzy

Zdjęcia/tekst EwaDadyńska

Podziękowania


Konkurs


Edukacja teatralna - styczeń 2017

W ramach edukacji teatralnej w dniu 9 stycznia 2017r. dzieci z klas 0-III oraz przedszkola, pojechały do Stargardzkiego Centrum Kultury na przedstawienie pt.” Doktor Dolittle i przyjaciele ‘’. Niektóre z nich po raz pierwszy widziały profesjonalną scenę, scenografię i grę aktorską. W przedstawieniu trwającym około 60 minut, dzieci poznały postać doktora o wielkim sercu i jego zwierzęcych przyjaciół. Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwiał na otaczający nas świat, kształtował postawy tolerancji i szacunku, których tak mało w dzisiejszym świecie.
Jadwiga Zielińska


Dyplom


TEMAT UZALEŻNIEŃ W ARTYSTYCZNEJ FORMIE

Dnia 13 stycznia 2017r. w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbył się konkurs w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Przegląd Form Artystycznych 2016/2017 obejmował szkoły gimnazjalne całego powiatu stargardzkiego. Jego celem była popularyzacja treści profilaktycznych w tym zakresie z wykorzystaniem artystycznych form wyrazu. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II z Chociwla zaprezentowali jury spektakl teatralny pt.: „Podwójne zaproszenie” autorstwa pani Wioletty Szałczyńskiej-Cholewy i pani Joanny Strzałek. Grupa młodych aktorów z Chociwla zajęła w konkursie II miejsce, przywożąc ze sobą puchar, dyplom i cenne nagrody.
Joanna Strzałek


Dyplom


Rozliczenie Gminnego Sztabu WOŚP w Chociwlu


25. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Konkurs plastyczny


WOŚP 2016!


Rok Sienkiewiczowski w naszej szkole Turniej klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.

Senat RP ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Inicjatywa ta została podjęta dla upamiętnienia 100. rocznicy śmierci wielkiego pisarza. Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do tych obchodów, organizując od 1.12. do 19.12. 2016 roku turniej wiedzy o Sienkiewiczu. Każda klasa wykonywała 4 zadania: tworzyła plakat reklamujący wybrany utwór H. Sienkiewicza i oś czasu ilustrującą jego życie i twórczość, redagowała utwór wierszowany zachęcający czytelników do lektury dzieł pisarza, a dwuosobowa drużyna klasowa brała udział w konkursie wiedzy o naszym nobliście i jego dokonaniach (uczniowie musieli się wykazać m.in. znajomością biografii, fragmentów utworu i wiedzą o epoce, w której Sienkiewicz żył). Wykonawców zadań wyznaczał wychowawca. Często byli to ochotnicy. Wszystkie naprawdę pięknie wykonane prace plastyczne można było podziwiać w szkole na wystawie. Najlepiej wśród klas szkoły podstawowej zaprezentowała się klasa V b, a spośród gimnazjalnych I b. Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali oceny bardzo dobre z języka polskiego i historii. Gratulujemy wszystkim pomysłów i zaangażowania.
Organizatorki turnieju: A. Szczepaniak, A. Otenbrajt, M. Lato


Dyplomy


Warsztaty z Uśmiechem – Mobilne Planetarium

Dnia 03.01.2017 r uczniowie klasy VI c Szkoły Podstawowej w Chociwlu uczestniczyli w Warsztatach z Uśmiechem pt,, Mobilne Planetarium. Była to niepowtarzalna okazja , aby odbyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu.
W. Zasławska


Góra grosza 2016


Podziękowania!


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Dnia 21.12.2016r.uczniowie kl.IIa i IIb Szkoły Podstawowej w Chociwlu uczestniczyli w warsztatach Bożonarodzeniowych w Domu Chlebowym w Marianowie. Uczniowie zapoznali się z rodzajami mąki. Własnoręcznie tworzyli kruche ciastka, pierniczki, bułki drożdżowe i chleb. Mieli także okazję zmielić ziarno na mąkę kamiennymi żarnami. Ozdabiali bombki styropianowe. W wolnej chwili uczestniczyli w przejażdżce mikrobusem "Meleksem" zwiedzając piękną miejscowość Marianowo. Po powrocie uczniowie zjedli pyszną pizzę. W czasie zajęć było wiele zabawy, radości z przygotowania ciasteczek, bułek i chleba. Każdy uczeń otrzymał pakunek z własnoręcznie zrobionymi słodkościami.
Renata Binkowska, Anita Woźniak


Jasełka w szkole

Również w tym roku uczniowie szkoły podstawowej przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Dadyńskiej i Marii Zaklukiewicz jasełka z okazji zbliżających się świąt. Pierwszy występ odbył się 20 grudnia 2016 r. Tego dnia dzieci występowały przed zaproszonymi do szkoły emerytami, rencistami i osobami samotnymi. Przed jasełkami uczniów klas 4-6 zaprezentowali się uczniowie z klasy 1 i 2b śpiewając pastorałki i akompaniując sobie na trójkątach. Dzieci przygotowały wychowawczynie: Jadwiga Zielińska i Renata Binkowska. Kolejny występ jasełek odbył się 22 grudnia i był przeznaczony dla wszystkich uczniów ZPO. W jasełkach mogliśmy obejrzeć Wigilię, na którą zostają zaproszone: dziewczynka z zapałkami, Janko Muzykant i Andersen. Widzowie podziwiali również występ małych pastuszków, Maryję z Józefem, anioły i trzech królów – przybyszy z dalekich stron. Uczniowie, którzy zagrali w przedstawieniu, doskonale się zaprezentowali, także dzięki strojom, przygotowanym przez ich rodziców. Wyjątkowość widowiska podkreślała piękna dekoracja wykonana przez pana Sławomira Nowickiego i oczywiście oprawa muzyczna, którą zapewniły „Perełki” śpiewające kolędy przy akompaniamencie prowadzącej zespół pani Anny Jachury. Dziękujemy również panu Januszowi Borysowi i gimnazjalistom za nagłośnienie. Boże Narodzenie to dobry czas na refleksje. W szaleństwie przedświątecznych zakupów i porządków nie zapominajmy o tym, co jednak jest najważniejsze w tym okresie: radości wspólnego przebywania z najbliższymi i bycia dla siebie życzliwym. Święta Bożego Narodzenia to dobry czas, by zastosować w swoim życiu słowa pięknego utworu śpiewanego przez „Perełki” w naszym kościele:
„ Panie, proszę, spraw,
aby życie mi nie było obojętne.
Abym zawsze kochał to, co piękne.
Pozostawił ciepły ślad na czyjejś ręce.”
WESOŁYCH ŚWIĄT!

Ewa Dadyńska, Anna Jachura, Maria Zaklukiewicz


JASEŁKA 2016


Spotkanie z teatrem i Mikołajem.

Dnia 15.12.2016r. uczniowie klasy IIB i II wyjechali do Teatru Pleciuga w Szczecinie. Tam obejrzeli przygody Marchewki w spektaklu "Świąteczna sałatka " śmieszną i przeuroczą opowieść o przyjaźni, odwadze, poszukiwaniu siebie. Byciu w życiu ważnym i potrzebnym oraz przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Po pięknym i ciekawym spektaklu nasi uczniowie spotkali się ze Świętym Mikołajem od którego otrzymali słodkie prezenty. Po Mikołajkowym spotkaniu z teatrem zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Renata Binkowska, Anita Woźniak


MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Konkurs „Mój przyjaciel Miś „zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na konkurs wpłynęły 32 prace uczniów z klas 0-III. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. Uczniowie i rodzice wykazali się dużą kreatywnością, za co serdecznie dziękujemy.
I miejsce Zosia Rosińska O b, II -Julia Krzosek III b, III- Hania Glińska III a


Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

W grudniu 2016 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Jego celem było wykonanie przez chętnych uczniów z klas od I do VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum kartek o tematyce świątecznej. Liczył się dobry pomysł i ciekawe wykonanie. Zainteresowanie było duże, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a najładniejsze kartki nagradzamy:

I miejsce – Maciej Widła kl. II b
II miejsce – Hanna Hoflich kl. II a
III miejsce – Justyna Daniluk kl. IV a, Amelia Serafin kl. III a
Dziękujemy również uczniom z gimnazjum Hannie Jachurze i Jakubowi Sadowskiemu za udział w konkursie. Wszystkie kartki zostały przekazane seniorom przez Szkolne Koło Caritas.
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach
Wychowawcy świetlicy

Góra grosza 2016


Mikołajki dla najmłodszych

6 grudnia podczas długich przerw śródlekcyjnych, uczniowie gimnazjum zorganizowali dla najmłodszych Mikołajki. Rozpoczęło się od zgadywanek. Dzieci z wielką ochotą i zaangażowaniem odgadywały zagadki, wykonywały zadania, brały udział w grach i zabawach oraz konkurencjach plastycznych. Zabawy sprawiły młodszym kolegom i koleżankom ogromną frajdę. Za udział w dzieci zostały nagrodzone słodkościami.

Samorząd Uczniowski.

Góra grosza 2016


Załóż ODBLASK – świeć przykładem

Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu zgłasza udział w kampanii pod hasłem „Załóż ODBLASK – świeć przykładem”. Nasza placówka prowadzi przez cały rok szkolny takie i inne działania, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Szczególnie w miesiącu wrześniu podejmowane są rożne działania, które wpisane są na stałe w naszym kalendarzu imprez. Te wydarzenia profilaktyczne w większości kierujemy do dzieci młodszych. Główne działania to: „Bezpieczna droga do szkoły”,” Bezpieczne ferie”, udział w konkursach plastycznych , „Bezpieczne wakacje”. Szkoła posiada kamizelki i chustki odblaskowe, które zakładane są przez uczniów wyjeżdżających na wycieczki, rajdy rowerowe i piesze. W dniach 7-8.12.2016 r. przeprowadziliśmy następujące działania : Sprawdzenie posiadania przez dzieci dojeżdżające rowerami odblasków i światła, kamizelek odblaskowych. Rowerzyści, którzy nie posiadali świateł i odblasków zostali pouczeni przez miejscowych policjantów i zaopatrzeni w odblaski. Sprawdzenie posiadania odblasków przez uczniów i rodziców odprowadzających swoje dzieci do szkoły i przedszkola. Rozmowy we wszystkich klasach SP i GM o ważnej roli odblasków przy tornistrach, odblaskowych naszywkach na odzieży i butach . Elementy odblaskowe były podświetlane latarką, co przekonało uczniów o ich konieczności oraz prawidłowości wykorzystania. Rozmowy z uczniami dojeżdżającymi do placówki autobusami szkolnymi.


NAJLEPSZY CZYTELNIK LISTOPADA 2016

Po podliczeniu wypożyczeń za listopad najlepszymi czytelnikami w poszczególnych klasach okazali się:
szkoła podstawowa
Nadia Małolepsza I a, Marcel Nowak I a, Klaudia Skupin II a, Anna Meller II b, Lena Pietrzak II b,
Nikola Skorupska II b, Zuzanna Szostak II c, Aleksandra Mucha II c, Basia Rożek II c
Maja Tyczko II c, Piotrek Cieliński III a, Maja Zielińska III a, Hania Glińska III a
Amelia Serafin III a, Weronika Łagocka V b, Wiktoria Lubińska VI b

gimnazjum
Alicja Suproniuk I a, Wiktoria Marcinkiewicz II a

CZYTAJĄCE KLASY
szkoła podstawowa
I-III
klasa III a -142 książki
IV-VI
klasa IV a -47 książek

gimnazjum
klasa I a -36 książek


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ BIBLIOTECE

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najbardziej rozpoznawanych zabawek na świecie. 25 listopada w naszej bibliotece gościli uczniowie klasy 0 a i II b. Dzieciaki uczestniczyły w ,, misiowych zabawach”, słuchały piosenek i obejrzały film ,,Coralgol”. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał misiową malowankę.


Mikołajki w klasach czwartych

9 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 4 a i 4 b wyruszyli do kina w Stargardzie. Był to wyjazd ufundowany przez rodziców z okazji mikołajek. Po seansie w 3D dzieci spotkały się z Mikołajem i jego śnieżynkami. Każdy uczeń miał okazję porozmawiać ze świętym, który wręczał wszystkim drobne upominki. Na zakończenie dzieci zrobiły wspólne zdjęcie.

E.Dadyńska, A. Tkaczyk, M. Zaklukiewicz


Zebrania z rodzicami - grudzień
Spotkanie z rodzicami 15.12.2016 (czwartek)
Uruchomione zostały autobusy liniowe PKS Gryfice.
Opłata za przewóz wg taryfy
Godziny dowozów:
Bobrowniki: 16:05
Lisowo 16:15

Płątkowo 15:40
Długie 15:45
Starzyce 15:55

Kam. Most 16:15
Lublino 16:05

Wieleń 15:55
Oświno 15:45
Bród 15:40

Mokrzyca 16:10
Kania 16:15
Karkowo 16:20

Powrót: 18:00

Podaj żółte kółko

Dnia 02.12.2016r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Chociwlu włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 obchodzone jest corocznie 3 grudnia,. 2 grudnia w ubiorach uczniów dominował kolor żółty. Inspiracją była książka Elizy Piotrowskiej " Żółte kółka". Każda klasa edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyła w prezentacji multimedialnej " Inny nie znaczy gorszy" i dyskusji na temat osób niepełnosprawnych. Uczniowie brali także udział w konkursie plastycznym " Mój niepełnosprawny kolega". Prace zostały zaprezentowane na gazetce ściennej w Galerii Małych Artystów. Ilość prac uczniów przerosła nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy. Obchody Dnia były okazją do zwiększenia świadomości młodych ludzi o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych m. in. w aspekcie życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego a w szczególności szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji tego święta.

R. Binkowska J. Zielińska


Mikołajki 2016


Mikołajkowy turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza

3 grudnia o godzinie 10:00 odbył się mikołajkowy turniej piłki nożnej dla uczniów klas 4 – 6 ze szkoły podstawowej o puchar Burmistrza Chociwla. Turniej zakładał występy zespołów mieszanych, w składach 5 osobowych tj. 4 zawodników i bramkarz. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły. W rywalizacji wzięły udział zespoły FC Trole, Korona Widelce, FC Kartofle, KS United. Mecze rozgrywane były każdy z każdym, 2 x 5 minut. Drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce grały w wielkim finale, pozostałe dwie grały o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce FC Trole pokonały FC Kartofle 4 do 0. W wielkim finale mikołajkowego turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrza spotkały się drużyny Korona Widelce oraz KS United. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyła ekipa Korony Widelce pokonując przeciwników 3 do 1.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Błażej Szymczak, a najlepszym bramkarzem Olaf Nalewski. Drużyny biorące udział otrzymały dyplomy a każdy z zawodników otrzymał od Św. Mikołaja specjalne paczki wręczone przez Burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka. Serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla nauczycieli Wychowania Fizycznego z Zespołu Placówek Oświatowych. Sędzią głównym zawodów był Pan Jarosław Jaszczuk a sędzią technicznym był Pan Janusz Borys. Po turnieju, od godziny 13:00 dla najmłodszych mieszkańców Chociwla św. Mikołaj zapewnił występ teatralny a także miły podarunek.


Dyplom!


Dyskoteka andrzejkowa 2016!

30 listopada 2016 w hali gimnastycznej odbyła się dyskoteka andrzejkowa, prowadzona profesjonalnie przez DJ-a. Były kolorowe światła i super muzyka. Wszyscy świetnie się bawili. Fotorelacja z dyskoteki poniżej.

Samorząd Uczniowski


Konkurs Matematyczny "Alfik 2016” z SKO PKO BP

23 listopada 2016 r. uczniowie ze szkoły podstawowej przystąpili do ogólnopolskiego konkur-su matematycznego „Alfik 2016”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowania uczniów nauką matematyki, a także stworzenie uczniom możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Chęć wykazania się logicznym myśleniem wyraziło 11 uczniów. Startowali oni w kategorii klas II i III. Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu 30 zadań – testu wyboru. Drugo- i trzecioklasiści musieli użyć nie tylko wiedzy matematycznej, ale również wyobraźni i logicznego kojarzenia. Udział w konkursie został sfinansowany przez opiekunów Szkolnej Ka-sy Oszczędności. Teraz wszyscy cierpliwie czekamy na wyniki.

Ewa Falkowska
Pasowanie na czytelnika

Książka uczy, wychowuje,
rozwesela smutne dni.
Szanuj książki, a zobaczysz,
że w życiu pomogą ci.

24 listopada swoje święto mieli uczniowie klasy I a. W szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Dzieciaki występowały, odgadywały rebusy i zagadki. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą czytały książki i dbały o nie:

,,My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy dbać o książki,
krzywdy zrobić im nie damy!
I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika
będziemy traktować z wielką powagą”
Przyrzekamy

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały drobne upominki. W przeprowadzenie imprezy zaangażowały się gimnazjalistki z koła bibliotecznego: Wiktoria Marcinkiewicz, Karolina Szymańska, Patrycja Gromadzka i Wiktoria Kosut.

I. Pater


Konkurs - Przedszkole Miejskie w Chociwlu


Najlepszy czytelnik - październik 2016Jesienny rajd pieszy

19 listopada 2016r. , w kolejny sobotni poranek , wyruszyliśmy na rajd pieszy zorganizowany przez oddział PTTK w Stargardzie . Uczestnicy rajdu , to uczniowie z klas: II a i b, III b oraz Vc Szkoły Podstawowej w Chociwlu w ilości 14 uczestników oraz dorośli : rodzice i opiekunowie . Rajd pieszy liczył 8 km. Stargard- Golczewo- Lipnik. Celem rajdu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, a jak wiadomo ruch na świeżym powietrzu potrafi czynić „ cuda”. Wszyscy uczestnicy rajdu pieszego dotarli do mety w Lipniku, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci ogniska i grilla z kiełbaskami. Wręczano breloczki z kolejnego rajdu, podbito książeczki Odznak Turystyki Pieszej. Już niedługo nasi uczniowie zdobędą Odznaki Turystyki Pieszej.Po odpoczynku i przekąsce ruszyliśmy w powrotną drogę. Pogoda w tym dniu dopisała , więc zrelaksowani i uśmiechnięci wróciliśmy do naszych domów.

Autorki: J.Machlańska, R. Binkowska


Już jesteśmy przedszkolakami!

W przedszkolu 17 i 21 listopada odbyło się pasowanie. Do grona przedszkolaków dołączyły najmłodsze dzieci, które we wrześniu przyszły do nas pierwszy raz. Maluchy w obecności rodziców zaprezentowały krótki program artystyczny, składający się z wierszyków, piosenek i tańców. Następnie pani dyrektor Irena Kapłun dokonała uroczystego pasowania wielką kredką. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i kolorową książeczkę. Na wszystkich zebranych czekał wspaniały, przepyszny tort, który bardzo smakował.

Nowym przedszkolakom życzymy samych radosnych dni w przedszkolu.

Maria Dolatowska, Elżbieta Myszka, Alicja Niżałowska, Krystyna Ossolińska


Ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych "2 TRIATHLION MATEMATYCZNY”

Zachęcamy do udziału w konkursie na stronie www.matzoo.pl
Już od 27 listopada do 17 grudnia, przez 3 tygodnie , co niedzielę.

Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności.

W. Zasławska


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano różne akcje mające na celu promowanie biblioteki i czytelnictwa.
1) Kiermasze książek różnych wydawnictw.
2) Wypożyczanie z niespodzianką- akcję przeprowadzono w pierwszym tygodniu października. Każdy , kto skorzystał z oferty biblioteki, losował nagrodę niespodziankę. Chętnych było naprawdę wielu.
3) Czytamy wierszyki łamiące języki – w każdy czwartek na długiej przerwie chętni uczniowie mogli zmierzyć się z ,,łamańcami językowymi”.
4) Konkursy czytelnicze przygotowane z podziałem na kategorie wiekowe:
Dla uczniów klas I-III test ze znajomości lektur. Natomiast dla starszych uczniów krzyżówki. Nagrody otrzymali: Maja Miklas kl. II a, Wiktoria Wojnarowicz kl. V b, Alicja Suproniuk kl. I a Gim.
5) Konkurs na plakat promujący czytelnictwo.
Uczniowie zdecydowali o wyborze, oddając swój głos na wybrany plakat. Nagrodzeni: Piotr Cieliński kl. III A, Patrycja Rzewuska kl. V C, Natalia Delida kl. I A Gim.
6) Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach czytelniczych pt, ,,Bawimy się wierszami”.
7) Czytelnicza Lista Przebojów- uczniowie gimnazjum oddawali swoje głosy na najlepszą, wg nich, książkę. Dzięki temu udało nam się ułożyć listę bestsellerów:
Zanim się pojawiłeś , Love,Rosie, Wróg, Więzień Labiryntu, Trylogia Niezgodna
8) Akcja ,,Poczytaj mi, przyjacielu”- uczniowie klas starszych sp i gimnazjum czytali młodszym kolegom.

I. Pater


Sukces plastyczny!

W dniu 11 listopada 2016r. w Wojskowym Klubie Garnizonowym 12 BZ w Stargardzie odbyła się miejska akademia z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m. In.: dowódca 12 BZ gen. bryg. Dariusz Górniak, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Prezydent Miasta Stargard Sławomir Pajor, Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Leszek Ciarkowski, sympatycy klubu, rodzice dzieci i młodzież. Jednym z punktów uroczystości było podsumowanie i wręczenie pucharów i nagród za V Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Artystyczny pt. „ 11 listopada – Wolność w bieli i czerwieni”. Laureatami zostali także nasi uczniowie.

W kategorii „Szkoła Podstawowa”

III MIEJSCE zdobyła AGNIESZKA OSSOLIŃSKA z klasy VI b
WYRÓŻNIENIE otrzymała: JULIA DZIAKOWICZ z klasy VI a

W kategorii „Gimnazjum”
WYRÓŻNIENIE otrzymała: SANDRA BAJDA z klasy I b

Nagrodzone prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki SŁAWOMIRA NOWICKIEGO.

Więcej informacji na:
http://www.powiatstargardzki.eu/index.php/aktualnosci/6187-wolnosc-w-bieli-i-czerwienie-w-klubie-wojskowym


Kraina z lodu

14 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chociwlu odbyło się przedstawienie teatralne „Kraina z lodu” oparte na fabule znanego filmu W. Disneya. Aktorzy Teatru Fantazja występowali przed dziećmi z klas 0 i klas drugich, wcielając się w postacie bohaterów bajki. Nawiązali doskonały kontakt z najmłodszymi, bawili się z nimi i śpiewali.

E.Falkowska


Góra Grosza


Konwent Bezpieczenie INTER@AKTYWNI

8-9 listopada 2016r. w Warszawie odbył się ogólnopolski konwent INTER@AKTYWNI , który  zgromadził ponad 250 uczestników – specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, edukacji oraz prawa, dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli oświaty oraz rodziców. W konwencie wzięły udział także dyrektor ZPO - p. Irena Kapłun oraz wicedyrektor- p. Magdalena Stolarczyk.

Celem Konwentu było z jednej strony rozpoczęcie dyskusji na temat tego, co udało się do tej pory zrealizować w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl oraz planów działań na najbliższe miesiące. Była to także okazja do wymiany wiedzy oraz doświadczeń. Dlatego też, program wydarzenia zaplanowano tak, aby obfitował nie tylko w prezentacje dotyczące kwestii zagrożeń w sieci oraz tego, jak polskie szkoły radzą sobie z podobnymi wyzwaniami, ale także dawał możliwość zdobycia praktycznej wiedzy oraz czas na debaty i rozmowy, które pozwolą na jeszcze lepsze dopasowanie działań projektowych do potrzeb szkół.

Szczególnie ważnym wydarzeniem pierwszego dnia Konwentu była uroczysta ceremonia wręczenia dyplomów dla przedstawicieli szkół, którzy zdobyli nagrody w tegorocznej edycji konkursu „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni.pl”. Przybyłym do Warszawy nauczycielom okolicznościowe dyplomy oraz promesy na mobilne pracownie cyfrowe wręczył przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej, Tomasz Kulasa oraz przewodniczący kapituły oceniającej prace - dr Józef Orzeł.

Gimnazjum z Chociwla zostało nagrodzone za zdobycie II miejsca w konkursie , a nagrodą był wyjazd na tygodniowy educamp dla 25 -ciu gimnazjalistów do Tarnowa.

W następnej części Kongresu więcej czasu i uwagi poświęcono kwestiom ściśle związanym z cyberbezpieczeństwem. Zaproszeni prelegenci np. z MEN, PAN zaprezentowali wiele ciekawych odczytów , wyników badań i działań projektowych. Bardzo interesującym punktem programu tej części Konwentu było wystąpienie sędziego Artura Lipińskiego z Sądu Okręgowego w Krośnie – doskonale znanego z programu telewizyjnego „Sąd rodzinny”. Uczestnikom nie tylko szczegółowo wyjaśnił oraz wytłumaczył najważniejsze zagadnienia oraz definicje prawne dotyczące cyberprzestępstw, które przecież obecne są w rzeczywistości polskiej ale też światowej, stosunkowo krótko, bo niewiele ponad 20 lat. Nie zabrakło także przykładów czynów zabronionych, które najczęściej pojawiają się w praktyce sądowej – jak się niestety okazuje, nierzadko dotyczą one nie tylko uczniów, ale także nauczycieli.

Ostatnim punktem programu tego dnia była pełna emocji dyskusja poświęcona największym problemom związanym z wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w polskich szkołach. Udział w niej wzięli: Irena Kapłun, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu, Nina Antonkiewicz, bibliotekarka multimedialna oraz przedstawicielka XIV LO im. S. Staszica w Warszawie, Tomasz Donatowicz z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej oraz sędzia Artur Lipiński. W trakcie debaty poruszano kilka tematów – choćby tego, jakie cyberzagrożenia najczęściej pojawiają się w szkołach i jak należy przeciwdziałać i rozwiązywać konflikty, które mogły pojawić się przy tej okazji.  Drugi dzień Konwentu został podzielony na dwa bloki. W pierwszym odbyły się trzy równoległe warsztaty, skierowane do różnych odbiorców – dyrektorów szkół i nauczycieli, rodziców oraz Edukatorów działających w ramach projektu. Ci ostatni w trakcie swojego spotkania dzielili się dotychczasowymi doświadczeniami oraz zdobywali wiedzę na temat tego, jak najlepiej zaplanować, przeprowadzić oraz raportować działania zrealizowane w ramach Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego.  Na drugim z warsztatów odbyła się prezentacja dobrych praktyk na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego, zrealizowanych dotychczas w szkołach uczestniczących w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl

M. Stolarczyk
(źródło : cyfrowobezpieczni.pl)


Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O tę niepodległość walczyły i ginęły pokolenia Polaków. Dlatego ten dzień, tak ważny dla nas, jest obchodzony w całym kraju szczególnie uroczyście. Właśnie 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad Wojskiem Polskim. Trzy dni później oddała w jego ręce całą władzę cywilną. Aż do 1936 roku 11 Listopada był świętem wojska. Dopiero rok później obchodzony był już jako oficjalne święto państwowe – Dzień Niepodległości. Stało się ono jedną z najważniejszych uroczystości celebrowanych przez Polaków w kraju i za granicą. W 1989 roku Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chociwlu nie zapomnieli o tym ważnym dla Polaków święcie. By upamiętnić ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, dzieci przygotowały wzruszający program słowno-muzyczny i przedstawiły go w chociwelskim kościele na oficjalnych obchodach Święta Niepodległości. Utworom wykonywanym przez „Perełki” i młodych artystów z klasy piątej towarzyszyła prezentacja multimedialna.

Kościół w Polsce przez całe tysiąclecie stał na straży miłości Ojczyzny i odegrał na tym polu szczególną rolę, dlatego cieszmy się, że dziś możemy wspólnie śpiewać „Rotę”, która powstała jako wyraz buntu przeciw zaborcom, a pieśń „Boże coś Polskę” kończyć słowami „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wspólne dobro, jakim jest nasza Ojczyzna.

Org.: M. Zaklukiewicz, A.Jachura, E. Dadyńska
Zdjęcia: A. Jaremczuk


Kocham Cię Polsko... - uroczysty apel z okazji Święta 11 Listopada.

10 listopada 2016 roku z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas V c (wychowawczyni Magdalena Lato) i II c gimnazjum ( wychowawczyni Teresa Słowik) oraz zespół „Gama” ( opiekunka zespołu Barbara Jaskot ) wystąpili na uroczystym apelu w naszej hali sportowej. O oprawę plastyczną imprezy zadbał Waldemar Ślusarczyk.

W recytowanych przez siebie tekstach uczniowie przypomnieli widzom niełatwą drogę Polski ku niepodległości. Mówili słowami poetów o miłości do kraju ojczystego, o odwadze, poświęceniu pokoleń Polaków w imię wolności.

Młodym artystom podczas występu udało się nawet wykonać gazetkę z symbolami narodowymi. Piękne pieśni i piosenki bardzo wzbogaciły program. Mamy wielkie szczęście, że możemy żyć w wolnym kraju. Cieszmy się tym. Kochamy Cię, Polsko!

M. Lato, E. Falkowska, A. Baran

Dyplom!


Śniadanie daje moc!!!

8 listopada uczniowie z klas II a, b, c oraz klasy III b włączyli się do ogólnopolskiej akcji DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA, w ramach programu edukacyjnego ŚNIADANIE DAJE MOC. Na lekcjach najmłodsi zapoznali się z piramidą żywieniową, dyskutowali na temat zdrowego odżywiania oraz jak ważną rolę w naszym odżywianiu odgrywa zdrowe śniadanie. Wszyscy stwierdzili, że aby śniadanie dawało moc, należy przestrzegać na co dzień kilku zasad zdrowego odżywiania:
- często jeść owoce i warzywa
- dbać o regularne pory posiłków
- odpowiednio nawadniać organizm płynami
- unikać słodyczy
- przebywać i ruszać się na świeżym powietrzu.
Dzieci z zapałem przygotowały kolorowe kanapki, które zostały zjedzone z apetytem. Wychowawczynie p. R.Binkowska, E.Falkowska, J.Machlańska i A.Woźniak utrwalały u dzieci odpowiednie nawyki żywieniowe i higieniczne, a także kulturalne zachowanie się przy stole.

E.Falkowska


"Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie"

W dniach 18-19 października klasy IIa, IIIa i IIIb zorganizowały "Święto Jabłka". W ramach akcji przygotowano plakaty pt.: "Jabłka - pyszne dary jesieni". W ciągu dwóch dni uczniowie najmłodszych klas rozdawali jabłka a ich rodzice częstowali ciastami, sokami i innymi przepysznymi przetworami z jabłek. Podsumowaniem święta było spotkanie uczniów klas młodszych, na którym rozwiązywano jabłkowe zagadki, odegrano inscenizację do wiersza "Entliczek -pentliczek", prezentowano informacje o jabłku oraz w ramach zabaw muzyczno-ruchowywch sprawdzano jak rzeczywiście smakują jabłuszka. Serdecznie dziękujemy rodzicom za czynny udział w organizacji święta.

A. Woźniak, E. Bieniasz, J. Machlańska


Zmiana terminu zebrań z rodzicami

Przepraszamy, ale na prośbę rodziców i nauczycieli nastąpiła zmiana terminu zebrań z rodzicami, które odbędą się 9.11.2016 r. ( w środę):
- o godz. 16.00 w stołówce prelekcja dla rodziców SP z pedagogiem,
- o godz. 16.30 zebrania z wychowawcami dla SP,
- o godz. 17.00 zebrania z rodzicami dla gimnazjum.

Wszyscy nauczyciele będą tego dnia pełnili dyżur od 16.00 do 18.00


Spotkanie z rodzicami - autobusy

Spotkanie z rodzicami 09.11.2016 (środa)
Uruchomione zostały autobusy liniowe PKS Gryfice.
Opłata za przewóz wg taryfy.

Godziny dowozów:
Bobrowniki: 15:40
Lisowo 15:50
Płątkowo 15:20
Długie 15:25
Starzyce 15:35
Kam. Most 15:40
Lublino 15:50
Wieleń 15:30
Oświno 15:40
Bród 15:45
Mokrzyca 15:30
Kania 15:40
Karkowo 15:45

Powrót: 18:00

Filmik z edukampu do Tarnowa

Filmik Kliknij aby przejść do filmu!!!

Wyniki konkursu PTTK

W dniu 27.10. 2016r.w piwnicy TPS w Stargardzie odbyło się spotkanie, na którym ogłoszono wyniki VII edycji konkursu organizowanego przez PTTK oddział w Stargardzie na " Najaktywniejsze szkolne koło krajoznawczo turystyczne. Wśród wyróżnionych znalazła się Szkoła Podstawowa w Chociwlu. Zdobyła V miejsce na piętnaście szkół. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w rajdach i potrafią aktywnie wypoczywać. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do osiągnięcia takiego wyniku.

Renata Binkowska


Dyplom!


Klasa Va i VIb na lekcji przyrody w lesie

Dnia 12.10.2016 r. klasa VI b i V a pod opieką pań: Barbary Jaskot i Beaty Osiak wyjechały na lekcję przyrody do lasu. Pan Sylwester Ruciński oprowadził dzieci po lesie, opowiadając przy tym różne ciekawostki. Uczniowie wiele dowiedzieli się o życiu roślin i zwierząt żyjących w lesie, uczyli się rozpoznawać drzewa i inne rośliny. Zapoznali się również ze sposobem określania wieku drzew. Leśniczy opowiedział im również na czym polega praca leśnika oraz jakimi przyrządami i narzędziami posługują się pracownicy leśni. Chętnie też odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Po przyjściu do „Hubertówki” czekało na uczniów ognisko, przy którym upiekli kiełbaski. Posiłek upłynął w miłej atmosferze, ale to nie był koniec atrakcji, gdyż następną godzinę dzieci spędziły na zabawach i konkursach przygotowanych przez uczennice; Julię Rucińską i Agnieszkę Ossolińską. Wszyscy wracali w dobrych humorach i wzbogaceni o nową wiedzę.
Ogromne podziękowania należą się panu Sylwestrowi Rucińskiemu, który zasponsorował dzieciom posiłek oraz zorganizował wyjazd.

B. Jaskot, B. Osiak


Rajd „Pieczonego ziemniaka”

W pochmurny i nieco deszczowy sobotni poranek 22 października 2016r.braliśmy udział w kolejnym rajdzie pieszym zorganizowanym przez PTTK w Stargardzie. W tej wyprawie uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chociwlu. Było 22 uczestników -dzieci oraz dorosłych. Uczestnikami byli ci, którzy preferują ruch na świeżym powietrzu . Rajd liczył ok.12 km. Stargard- Grzędzice- Zieleniewo plaża. Celem rajdu pieszego tym razem było poznawanie okolic powiatu stargardzkiego, rozwijanie turystyki, towarzyskie spotkania na szlaku oraz odkrywanie perełek architektonicznych z dawnych czasów. Taką niecodzienna perełką okazał się kościół w Grzędzicach do którego zagościliśmy na chwilę. Gospodarz parafii w Grzędzicach ksiądz proboszcz opowiedział nam o początkach powstania kościoła . Jego ciekawych malowidłach pochodzących z 1825 roku . Z Grzędzic pomaszerowaliśmy dalej do Zieleniewa. Tam czekało na nas ognisko z kiełbaskami i ziemniakami. Mimo siąpiącego deszczu wszyscy uczestnicy rajdu pieszego dzielnie dotarli do mety. Po odpoczynku i przekąsce ruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Mimo, iż pogoda trochę nie sprzyjała , rajd okazał się frajdą zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Renata Binkowska, Jolanta Machlańska


Spotkanie z teatrem w klasach 0

26.10.2016 dzieci z klas zerowych „0a” i „ 0b” oglądały przedstawienie teatralne pt. „ Calineczka” w wykonaniu aktorów z Krakowa ze studia małych form teatralnych „ Art – Re”. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu - śpiewały, tańczyły , w odpowiedniej chwili wyrażały swoją radość i zachwyt - bijąc gromkie brawa. Wspaniała przygoda małej dziewczynki - Calineczki na długo pozostanie w głowach naszych uczniów z klas zerowych.

B.Malinowska , A.Olesińska


Wizyta klas 0 w bibliotece miejskiej

W dniu 25.10.2016 r. dzieci z klas zerowych „0 a” i „ 0 b” wybrały się w odwiedziny do Biblioteki Miejskiej w Chociwlu. Na początku lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki, oglądały wybrane pozycje literatury dziecięcej, zwracały uwagę na piękne ilustracje. Następnie słuchały czytanych przez p. Anetę Bartosiewicz fragmentów bajek dla dzieci. Miały także okazję do wypowiadania się na temat bajki pt. „ Czerwony Kapturek”. Poprzez miłe spotkanie z biblioteką dzieci chętniej będą korzystać z książek , będą nabywać nawyki dbania o książki, szanowania ich a także zwrócą większą uwagę na budowę książki :okładka z tytułem i nazwiskiem autora, ilustracje.

B. Malinowska , A. Olesińska


Dyplom!


Bezpieczna droga do szkoły

Rok szkolny już rozpoczęty. Jak co roku, po raz kolejny ruszyliśmy z akcją „Bezpieczna droga do szkoły” wśród najmłodszych. Droga do szkoły i ze szkoły do domu jest codziennością w życiu każdego ucznia, aż do kolejnych wakacji , dlatego też uczniowie klas III a i b Szkoły Podstawowej, postanowili przypomnieć swoim młodszym kolegom i koleżankom, jak beztroskość i nieostrożność w zetknięciu z drogową rzeczywistością może okazać się tragiczna.
Przygotowany przez uczniów klas III apel miał na celu przypomnieć zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowana inscenizacja przeplatana była piosenkami o ruchu drogowym, które wykonywali uczniowie klas zerowych. Podsumowaniem zdobytej wiedzy o ruchu drogowym było rozwiązanie krzyżówki o tematyce drogowej, której hasło brzmiało: „Rozwaga to podstawa”. Po apelu dokonano losowania nagród wśród dzieci uczestniczących w konkursie plastycznym pt.”Znaki drogowe w drodze do szkoły”. Starsi koledzy z klas IV- VI także wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Ekologicznie na dwóch kółkach” – komiks ( wszystkie wyróżnione prace zostały wysłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie).
Nagrodzeni otrzymali z rąk Pani wice- dyrektor Anny Baran nagrody w postaci drobnych upominków oraz słodyczy, a uczniowie klasy pierwszej, jak co roku otrzymali światełka odblaskowe oraz Elementarz Zasad Bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że zaprezentowany apel, pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, a droga do szkoły, jak i ze szkoły będzie dla nich zawsze bezpieczna.

Jolanta Machlańska, Elżbieta Bieniasz, Danuta Zasławska-Greśkiw


Cyfrowobezpieczni - pozdrowienia z Tarnowa!

Zobacz nas na Facebooku!

Bal "Wszystkich Świętych"

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych przeznaczony dla wszystkich chętnych do zabawy dzieci. Ubiegłoroczna impreza podobała się uczniom i w tym roku przybyło ich dwukrotnie więcej, by bawić się w gronie świętych i aniołów. To bardzo ważna inicjatywa. Istotne jest, aby dzieci mogły zobaczyć inne wersje wykorzystania tego pięknego czasu, jakim jest nadchodząca uroczystość Wszystkich Świętych, która według tradycji katolickiej jest świętem radości i życia. Uczniowie pięknie poprzebierani chętnie przybyli do szkoły. Czekało na nich moc atrakcji: konkursy, zabawy, tańce, słodki poczęstunek, nagrody - wszystko w nawiązaniu do świętych i aniołów.
W zabawie uczestniczył ksiądz Marcin, który sprowadził również ulubieńca maluchów - królika Franka. Mamy, które towarzyszyły dzieciom, pomogły wybrać najciekawsze stroje, za które uczestnicy otrzymali piękne książki. Wszyscy obecni natomiast zostali uhonorowani medalami „Święty na medal”.
Podziękowania należą się starszym kolegom z gimnazjum, którzy dekorowali salę, zadbali o nagłośnienie, pomagali w obsłudze słodkiego barku, a na końcu wszystko posprzątali. Do miłego zobaczenia za rok. Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

Organizatorzy: Maria Zaklukiewicz, Anna Jachura, Beata Osiak, Ewa Dadyńska


Sprzątanie cmentarza

25.10.2016r. uczniowie z klas IV a , V a i VI b pod opieką pani Marii Zaklukiewicz i pani Anety Tkaczyk wzięły udział w pracach porządkowych na cmentarzu w Chociwlu. Dzięki zaangażowaniu i mozolnej pracy dzieci i opiekunek został zrobiony porządek na 15 opuszczonych grobach .


Zakręty myśli wojskowej - lekcja patriotyzmu w naszej szkole

Dnia 25.10. 2016 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie autorskie dla uczniów klas III gimnazjum z pisarzem Arturem Baniewiczem oraz weteranem walk o niepodległość płk w st. spocz. Eugeniuszem Ankutowiczem pt.: „Zakręty myśli wojskowej. Lekcja wychowania – patriotyzmu – odpowiedzialności -autorealizacji” pod patronatem Fundacji Wspierania Obronności i Bezpieczeństwa FIRMARE 4 LIFE w Stargardzie.
Pan pułkownik podzielił się wspomnieniami z czasów swojego dzieciństwa, szkoły a później szlaku bojowego. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści weterana. Następnie pan Ankutowicz udzielał odpowiedzi na pytania uczniów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.


Dzień patrona

Kolejny już raz nasze gimnazjum świętowało Dzień Patrona, który tym razem przypadał (tak jak kolejny już Dzień Papieski) w niedzielę 16 października. W tygodniu poprzedzającym rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uroczyście zainaugurowaliśmy święto Gimnazjum im. Jana Pawła II, angażując młodzież do udziału w konkursach tematycznych dotyczących życia i twórczości naszego patrona. Ogłoszono zatem konkurs literacki Dzieło Jana Pawła II, który polegał na interpretacji słów: „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.”
Wzięło w nim udział 32 gimnazjalistów z różnych klas (1a, 2a, 2b, 3a, 3b, i 3c), którzy w formie listu, rozprawki lub dziennika dzielili się swoimi refleksjami i przemyśleniami. Najciekawsze prace napisali:
1. Oliwia Jakubowska (3c)
2. Maciej Kusz (2b)
3. Szymon Nowak (3b)

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II został przeprowadzony 12 października w bibliotece szkolnej, a 17 młodych ludzi wykazywało się znajomością szczegółów biografii Karola Wojtyły. Najlepsi okazali się:
1. Oliwia Jakubowska (3c)
2. Justyna Kowalczyk (3b)
3. Karolina Szymańska (2a)

Konkurs Recytatorski Twórczości Jana Pawła II odbył się 17 października również w szkolnej bibliotece. Tym razem 15 uczennic deklamowało różne teksty autorstwa naszego znakomitego papieża – zarówno poetyckie, jak i te pisane prozą. Poziom był bardzo wyrównany, ale jury wzmocnione o przedstawicielkę Rady Rodziców, p. M. Orzeszak, przyznało trzy nagrody, które otrzymały:
1. Martyna Semeniec (2b)
2. Patrycja Gromadzka (2a)
3. Małgorzata Dec (1a)

Świętowanie Dnia Patrona zostało zakończone 20 października uroczystym apelem. Wtedy to laureatom wszystkich konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy i piękne nagrody (albumy poświęcone Janowi Pawłowi II), które ufundował proboszcz chociwelskiej parafii ks. Jerzy Senderek.
Wręczenie nagród poprzedził krótki występ artystyczny zespołu „Perełki”. Dzieci ze szkoły podstawowej zaprezentowały ciekawostki z życia Jana Pawła II i wspólnie z gimnazjalistami zaśpiewały „Barkę” - ulubioną pieśń papieża. Organizatorzy: H. Jaroń, I. Kozieł- Pater, A. Szczepaniak


Dzień Edukacji Narodowej


Podziękowanie!


Ślubowanie klasy Ia

Dzień 12 października, to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty w szkole Chociwlu. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie. Pani dyrektor osobiście pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Dzieci udowodniły, że zasłużyły na miano ucznia. Zaprezentowały się w recytacji wierszy, śpiewaniu i zabawach muzycznych. Były prezenty od dyrekcji i starszych kolegów. Rodzice również sprawili niespodziankę dla pierwszaków i przygotowali słodki poczęstunek. Wspólny posiłek dzieci, rodziców, dziadków i pani wychowawczyni zakończył tę miłą uroczystość.


Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej 2016


Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Warszawie

14 października 2016 r. w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie, spotkali się nauczyciele z całej Polski, którzy w ramach programu SKO wykazali się największym zaangażowaniem i kreatywnością.
W uroczystości wzięła udział Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która podziękowała nauczycielom za „gotowość poświęcenia czasu na tę pracę, za wartości wychowawcze, które budujecie w swoich szkołach”.
Z rąk Minister Edukacji Narodowej, Wiceprezesa banku PKO BP oraz Dyrektora Biura Młodego Klienta, nagrody odebrali opiekunowie SKO: Jerzy Falkowski - Złotą Odznakę SKO i Ewa Falkowska - Srebrną Odznakę SKO. Galę prowadził znany prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.


Podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Lekcje programowania w klasach 6

Scratch - "Zabawa na łące".

Uczniowie mieli za zadanie narysować tło oraz zaprogramować poruszające się na nim obiekty.

Tomasz Bylewski


Konsultacje nauczycieli

17.10.16r. (poniedziałek) w godzinach 16.30-17.30 odbędą się konsultacje, podczas których będzie można spotkać się ze wszystkimi nauczycielami naszej szkoły.


Wyjazd do kina klas VI z okazji Dnia Chłopaka na film p.t "Osobliwy dom Pani Peregrine"


Zaproszenie

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Całe wydarzenie odbędzie się 17 października 2016 roku (poniedziałek) w Hali Widowiskowo Sportowej w Chociwlu i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w całej akcji. Rzecz jasna zachęcamy Was do zapraszania swoich znajomych do całej akcji. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny (12:00 do 12:30) i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział.

Przed i po próbie każdy chętny może samodzielnie wykonać akcję resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie pod okiem instruktorów. Akcja ma formę lekcji pokazowej. Lekcja ma na celu rozpropagowanie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz nauczenie poprawnego wykonywania elementów resuscytacji: 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechów ratowniczych.

Bądźcie razem z nami w tym wyjątkowym dniu i pokażcie na co nas stać!

Jerzy FALKOWSKI

Uwaga!

W dniu 14 października (piątek) tj. Dzień Nauczyciela odjazdy RANO odbywać się będą godzinę później.


Uczniowie ZPO pamiętają o Dniu Papieskim

9 października 2016 r. w niedzielę już po raz 16. w całej Polsce organizowany był Dzień Papieski. W tym roku jego hasło brzmiało: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Są to słowa samego Jana Pawła II, które wygłosił w Łagiewnikach. Jednym z najważniejszych działań prowadzonych tego dnia jest zbiórka pieniędzy na program stypendialny dla młodzieży z niezamożnych rodzin mieszkającej w małych miejscowościach i na terenach wiejskich.

W całym kraju tego dnia organizowane są wydarzenia i spotkania przypominające nauki Świętego Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 16 Dnia Papieskiego. Na mszy świętej „Perełki” śpiewały pieśni, które towarzyszyły pontyfikatowi naszego Papieża, a uczniowie klas piątych przytoczyli rekordy i premiery, którymi podsumowano 26 lat rządów Jana Pawła II w kościele katolickim. Lata te zaznaczyły się całym pasmem najrozmaitszych rekordów i premier, czyli przedsięwzięć podejmowanych po raz pierwszy w dziejach właśnie przez tego Świętego, m.in. 16 października 2004 upłynął 9497 dzień tego jednego z najdłuższych w dziejach Kościoła pontyfikatu.

E.Dadyńska, A.Jachura, M.Zaklukiewicz


Październik miesiącem oszczędzania - Apel SKO

Każdego roku uczniowie ze szkoły w Chociwlu uczestniczą w ogólnopolskim Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest edukacja ekonomiczna dzieci w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w nich nawyku świadomego oszczędzania. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do niego po raz 24.
7 października odbył się apel, na którym opiekunowie SKO podsumowali ubiegłoroczną edycję konkursu – 2015/2016. Działania SKO w Chociwlu zostały ocenione najwyżej w regionie zachodniopomorskim,  nasza szkolna kasa zdobyła I miejsce. Nagroda pieniężna została przeznaczona na zakup nagród rzeczowych. Aktywni członkowie SKO otrzymali na forum szkoły między innymi: encyklopedie, słowniki, gry logiczne, zestawy LEGO, piłki, słuchawki, akcesoria komputerowe, sprzęt sportowy.

 Jerzy Falkowski


Nowości w szkolnej bibliotece


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Psychologowie podkreślają, że dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Czas spędzony wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
W naszej szkole akcja miała następujący przebieg:
- gospodarz klasy wypożyczył książkę ze szkolnej biblioteki,
- w tym dniu każda lekcja rozpoczęła się głośnym czytaniem książki przez wyznaczonego ucznia lub nauczyciela.


Konkurs matematyczny dla klas 4 ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Dnia 05.10.2016 r w Szkole Podstawowej w Chociwlu, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny pt "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” dla klas IV. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klasy IV a i IV b. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, a także sprytem w myśleniu. Maksymalnie można było otrzymać 48 punktów. Wszyscy uczniowie otrzymują z matematyki oceny bardzo dobre, a pierwsze trzy miejsca oceny celujące.

I miejsce – Dawid Rusin 4 b - 44 p
II miejsce – Maksymilian Tyczko 4 b -- 40 p
III miejsce – Julia Widła 4 a - 36 p
4. Karolina Baryło 4 b - 33 p
5. Julia Grabowska 4b - 30 p
6. Justyna Daniluk 4 a - 29 p
7. Agnieszka Jaskot 4 a - 27 p
8. Natalia Sikora 4 a - 26 p
9. Wiktoria Pater 4 a - 23 p
10. Julia Szymczak 4 b - 22 p
11. Oliwier Korpus 4 b - 22 p
12. Kamila Kolman 4 b - 21 p
13. Wiktoria Tulej 4 b - 21 p

Konkurs przygotowała i przeprowadziła W. Zasławska


Zajęcia z edukacyjne robotyki

Zajęcia z robotyki rozpoczęli uczniowie z klasy 3a. Pracując w zespołach dwuosobowych z zestawami WeDo rozwijają swoje umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania). Każdy zestaw wyposażony jest w silnik, czujniki i prawie 300 kolorowych klocków. Dzięki intuicyjnej aplikacji dostępnej na urządzenia dotykowe dzieci poznają podstawy programowania i szybko zaczynają tworzyć własne programy ożywiające Lego-roboty.

Każdy projekt został opracowany na podstawie 3 faz:
- Odkrywanie – uczniowie poznają naukowe zagadnienie i pytanie mu towarzyszące, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami,
- Kreowanie – uczniowie budują, programują i modyfikują model złożony z Lego. Projekt może być typu: badawczy, rozwiązujący problem lub tworzący model,
- Dzielenie się wynikami pracy – uczniowie opisują swój projekt i dzielą się zdobytym doświadczeniem.

W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii. Projekty WeDo 2.0 skupiają się na rozwijaniu ośmiu nawyków ważnych dla naukowca i inżyniera:
- Zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów,
- Użycie modeli,
- Projektowanie prototypów,
- Badanie,
- Analiza i interpretacja danych,
- Wykorzystanie logicznego rozumowania (szukanie wzorców itp.),
- Zaangażowanie w dyskusję,
- Uzyskanie, ocena i przekazywanie informacji.

Jerzy Falkowski


VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 30 września 2016 r. uczestniczyły w tym wydarzeniu szkoły z różnych stron świata. W tym roku ok. 170 uczniów naszej szkoły również wzięło udział w tej akcji!!! Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w nietypowy sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli… sami uczniowie. Tworzyli oni specjalne komisje, zaopatrzone w losy - każdy z pięcioma przykładami. Członkowie komisji przepytywali swoich kolegów oraz dorosłych – w szkole i poza nią.

Wszystko odbywało się pod opieką nauczycielek matematyki, które czuwały nad poprawno-ścią przeprowadzanych egzaminów. Grupa uczniów wraz z opiekunami wyszła na ulice Chociwla i przepytywali przypadkowych przechodniów. Towarzyszyły im kolorowe transparenty. Pamiętajmy jednak, że przygotowania do ŚDTM trwały kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty i ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminami aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy „Hasło dnia”.

Angażujące przygotowania, które były przede wszystkim świetną zabawą spowodowały, że akcja wyłoniła w naszej szkole całe mnóstwo „ Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Koordynatorami akcji w naszej szkole były: p. B. Dolecka, W. Zasławska, p. E. Deniziuk, p. H. Chwiluk , p. E. Szewczonek.


Ankieta z projektu "Cyfrowobezpieczni"

Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli do wypełnienia poniższych ankiet. Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju. Dlatego też bardzo nam zależy na całkowitej szczerości i autentyczności odpowiedzi. Dotyczy to zwłaszcza uczniów - prosimy bardzo, aby udostępnić uczniom ankietę, np. w ramach zajęć informatycznych i pozwolić na jej samodzielne wypełnienie. Z góry dziękujemy.

Ankieta dla nauczycieli
Ankieta dla uczniów
Ankieta dla rodziców

Dzień Chłopaka w 4 "b"

O święcie chłopców nie zapomniały również dziewczynki z klasy 4b. Już w dniu ich święta, czyli 30 września chłopcy otrzymali ufundowane przez rodziców drobne upominki. Druga część uroczystości odbyła się 3 października na lekcji wychowawczej. Wszyscy uczniowie wzięli udział w poszukiwaniu skarbu. Klasa zamieniła się w bezludną wyspę, a uczniowie w rozbitków. Aby odnaleźć tajemniczy skarb, należało pokonać wiele niebezpieczeństw i wykonać wiele zadań. Dodatkowo chłopcy zostali obdarowani prezentami, które wykonały własnoręcznie ich koleżanki z klasy.

Ewa Dadyńska


Konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów klas „0” –III do udziału w konkursie plastycznym pt. "Znaki drogowe przy mojej drodze do szkoły". Prace wykonane dowolną techniką o formacie A4 przynosimy do sali nr 17 lub do świetlicy. Na prace czekamy do 7 października.


Początek jesieni z jabłkiem w tle - Drawnik 2016

24 września 2016r. uczniowie kl. V c Szkoły Podstawowej w Chociwlu pod opieką nauczycielek Ewy Miszteli i Magdaleny Lato już po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w pikniku kulturowym „Święto Jabłka” organizowanym przez Dyrekcję Drawieńskiego Parku Narodowego. Jak w roku ubiegłym chociwelska grupa dołączyła do turystów ze Szczecina, którzy w ramach XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki postanowili odwiedzić piękne okolice przystani nad Drawą w Drawniku. Najpierw brali udział w warsztatach pielęgnacji drzew owocowych na przykładzie sadu w Konotopiu. Do tej miejscowości zawieziono ich autobusem. W sadzie mogli najeść się do woli jabłek. Po powrocie do Drawnika wszyscy rzucili się w wir atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dzieci uczestniczyły w wielu warsztatach, konkursach i zabawach, takich jak: ozdabianie toreb lnianych motywem owocowym, wyplatania wikliny, szydełkowanie, zabawy w labiryncie z siana, kalambury rodzinne, „dojenie krowy”, mini biegi, przejażdżki drezyną i meleksem, gry edukacyjne, m. in. „Tropy zwierząt”, „Warstwy lasu”, „Twister Parkowy” i inne.

Po udziale w tak wielu ciekawych zajęciach oraz odwiedzeniu piknikowych wystaw i stanowisk wszyscy mogli odpowiedzieć na pytania zawarte na ulotkach „Święto Jabłka” i wziąć udział w losowaniu ponad 50 nagród. Do trojga naszych uczniów: Dominiki Macherowskiej, Kuby Halejci i Marcina Seńki szczęście się uśmiechnęło, bo wygrali drzewko jabłoni i zestawy książek i zabawek ekologicznych.
Podczas tegorocznego „Święta Jabłka” pod patronatem „Biura Rekordów” obsługującym rekordy Polski i Guinnessa odbyły się eliminacje, w czasie których wybrano 6 członków zespołu. Stanie on do bicia Rekordu Polski na wyciśnięcie największej ilości soku z jabłek w ciągu godziny.
Zadbano również o wspaniały poczęstunek, gdzie królowały potrawy z jabłek: kapusta z jabłkami, deser z musu jabłkowego, chleb ze smalcem i kawałkami jabłek oraz smaczny sok jabłkowy i zupa jabłczana.

Pełni wrażeń, nowej wiedzy i zadowolenia wróciliśmy do domu. Czekamy już na następne „Święto Jabłka”!
M. Lato


17 października próbujemy pobić rekord w akcji "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Już za miesiąc - 17 października (poniedziałek) spotkamy się, aby po raz kolejny spróbować pobić rekord w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób! Dodatkowo w tym dniu chcemy promować w całej Polsce naukę pierwszej pomocy od najmłodszych lat. Dzięki Programowi Edukacyjnemu "Ratujemy i Uczymy Ratować" niemal wszystkie polskie dzieci już w szkołach podstawowych uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Na stronie internetowej Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" możecie już znaleźć listę prawie dwustu instytucji, które zgłosiły się do udziału w akcji, a cały czas dołączają do nas kolejne!
My już się zgłosiliśmy!! RAZEM możemy więcej!!


Wyjazd do filharmonii.

W dniu 12.09. 2016 uczniowie klas 3 z SP w Chociwlu w towarzystwie swoich wychowawczyń odwiedziły budynek, który zdobył tytuł najlepszego, spośród wybudowanych w ciągu ostatnich dwóch lat tj. Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Dzieci miały okazje obejrzeć spektakl pt.,, Bromba i muzyka”, stworzony specjalnie na potrzeby filharmonii szczecińskiej. Za scenariusz widowiska odpowiada Maciej Wojtyszko, twórca kultowych opowieści o Brombie, za reżyserię jego syn Adam. Przedstawienie jest interaktywną podróżą w świat muzyki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i skupieniem podziwiali jednocześnie występ orkiestry, młodych tancerzy oraz film animowany. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

B. Modrzejewska


Rajd pieszy po Puszczy Bukowej - 10 września 2016 r.

Dnia10 września 2016 r. odbył się rajd pieszy po Puszczy Bukowej "Witaj Turystyczna Szkoło". Zorganizowany przez zarząd oddziału PTTK w Stargardzie. W rajdzie brało udział 25 osób. W tym uczniowie SP w Chociwlu oraz rodzice.

Celem rajdu było przypomnienie uczniom, że czas „wolności” się skończył i czas zakasać rękawy, by dotrwać do następnego lata, starszym uczestnikom rajd przypomniał, że też mieli kiedyś wakacje, promocja turystyki, krajoznawstwa i rekreacji oraz towarzyskie spotkanie na szlakach turystycznych.

Trasa wiodła przez malownicze miejsca Puszczy Bukowej: Skórczą Górę, platformę widokową tzw. Oko Szczecina, gdzie można było podziwiać przepiękną panoramę miasta. Oglądaliśmy również schron. Niestety nie udało nam się zobaczyć bunkrów - może następnym razem. Obeszliśmy piękną trasą wokół Jeziora Szmaragdowego. Nazwa nawiązuje do barwy wody akwenu. Nietypowy kolor jezioro zawdzięcza wysokiej zawartości węglanu wapnia. Jest to jezioro sztuczne, utworzone w drugiej połowie XIX wieku przy okazji prac prowadzonych w pobliskiej fabryce cementu.

Tereny puszczy bukowej są to najwyżej położone obszary Niziny Szczecińskiej. Liczne wąwozy i doliny zapewniają idealne warunki do aktywnego spędzania czasu. Zaś unikalny kolor i okolice Jeziora Szmaragdowego na pewno każdemu utkwią w pamięci. Dopisała mam również pogoda. Było słonecznie i bardzo ciepło. Poza tym humory dopisywały. Wesoło i radośnie przeszliśmy trasę. Zadowoleni wróciliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne spędzony czas. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był niespełna dwuletni Franek, który dzielnie maszerował z rodzeństwem i rodzicami. Dorosłym dziękujemy za pomoc w opiece nad naszymi uczniami.

Renata Binkowska, Jolanta Machlańska, Anita Woźniak


3 miejsce w Polsce dla gimnazjum w konkursie "Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!"

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że zakończono ocenę prac w konkursie "Jesteśmy cyfrowobezpieczni!" - Edycja 2016. Konkurs trwał od maja do czerwca. Ostatecznie Gimnazjum z Chociwla zajęło w nim 3 miejsce w kraju (na kilkadziesiąt szkół), natomiast Szkoła podstawowa otrzymała wyróżnienie.

W nagrodę 25 najaktywniejszych uczniów naszej szkoły, wraz z trójką opiekunów pojedzie na tygodniowy obóz edukacyjny dla młodzieży w góry.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, iż zapoczątkowane efekty stnowić będą zaledwie początek drogi w promowaniu wśród uczniów świadomych, dojrzałych oraz bezpiecznych zachowań w sieci.


Spotkanie z rodzicami - wrzesień 2016

07.09.2016 (środa)
Uruchomione zostały autobusy liniowe PKS Gryfice.
Opłata za przewóz wg taryfy.

Godziny dowozów:
Bobrowniki 16:00, Lisowo 16:10
Płątkowo 16:00, Długie 16:05, Starzyce 16:15
Kam. Most 16:15, Lublino 16:05
Wieleń 15:55, Oświno 15:45, Bród 15:40
Mokrzyca 15:55, Kania 16:05, Karkowo 16:15
Powrót: 18:30

Szkoła podstawowa - godzina 16.30
Klasa Wychowawca Numer gabinetu
I a J. Zielińska 16
II a A. Woźniak 14
II b R. Binkowska 15
II c E. Falkowska 10
III a E. Bieniasz 17
III b J. Machlańska 117
IV a A. Tkaczyk 211
IV b E. Dadyńska 114
V a B. Osiak 115
V b J. Jaszczuk 11
V c M. Lato 112
VI a G. Chudyk 212
VI b B. Jaskot Nowa
VI c W. Zasławska 111

Gimnazjum - godzina 17.30
Klasa Wychowawca Numer gabinetu
I a W. Szałczyńska-Cholewa 112
I b M. Szubielska 101
II a H. Chwiluk 205
II b E. Misztela 202
II c T. Banas-Kobylarska 201
III a A. Otenbrajt 212
III b A. Guziel 204
III c A. Szczepaniak 213


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Nasi absolwenci w 2016 roku