Słowniki i podręczniki

Nasza szkoła 3 – nowoczesny i lubiany podręcznik do klasy trzeciej

Nasza szkoła podręcznik klasa 3 jest przeznaczony do nauki w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Został wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jest zgodny z założeniami obowiązującej podstawy programowej, a także pełnia wszystkie wymogi edukacyjne dla trzeciej klasy. Został zaprojektowany i stworzony przez doświadczone autorki: Marię Lorek i Monikę Zatorską.

Podręcznik o wielu zaletach

Podręcznik do trzeciej klasy z serii Nasza Szkoła umożliwia przystępny sposób realizacji materiału dydaktycznego, który zaplanowany jest dla uczniów na tym etapie edukacyjnym. Najważniejsze zalety publikacji:

– estetyczna, bardzo dobrze zaprojektowana strona wizualna podręcznika

– podział na konkretne części, umożliwiające wszechstronny rozwój: Edukację polonistyczną, Edukację matematyczną, Edukację przyrodniczą, Edukację artystyczną i Edukację społeczną

– ciekawy dobór inspirujących tekstów literackich, połączonych z twórczymi i wspomagającymi ważne umiejętności poleceniami

– część o nazwie Zaułek słów, pojawiająca się na niekórych stronach podręcznika i zawierająca zabawy oraz ćwiczenia, które umożliwiają efektywną naukę ortografii i gramatyki

– przedstawianie nowych treści poprzez zabawę i ciekawe ćwiczenia

– wyraziście wyszczególnione najważniejsze informacje z każdej części, przedstawione za pomocą tabel i ilustracji, które ułatwiają zapamiętywanie.

Ważne treści przedstawione w interesujący i przystępny sposób

Teksty, zadania, zabawy i projekty w podręczniku MEN oscylują wokół ważnych tematów i zagadnień, które każdy trzecioklasista powinien poznać. W książce dużo tematów dotyczy przyrody, ekologii, wskazówek na temat tego, jak można zadbać o klimat. Rozbudowana jest część geograficzna, ułatwiająca poznawanie innych krajów, kultur i orientowania się w mapach, ale także część artystyczna, która wspiera kreatywność dzieci i rozwija wyobraźnię. Każdy z tematów został przygotowany w staranny sposób, twórcy wzięli pod uwagę możliwości poznawcze trzecioklasistów, a nawet przewidzieli ewentualne problemy w realizacji tematów, którym starali się zapobiec. Układ podręcznika, jego forma, część wizualna ze sobą współgrają, wszystkie informacje są przedstawione w przejrzysty, ciekawy sposób, a nauka przy użyciu podręcznika Nasza szkoła zdecydowanie może stać się zarówno efektywna, jak i przyjemna.

Nasza szkoła podręcznik klasa 3 to możliwość nauki poprzez zabawę. Daje szansę na stopniowe, dokładne opanowywanie materiału, nie wyczerpuje jednak sił ucznia i nie ogranicza jego kreatywności. To dobry podręcznik, który sprawia, że lekcje stają się dynamiczne, co skutkuje lepszymi efektami.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *